Chystáme sa na dovolenku: first minute alebo last minute? Chystáme sa na dovolenku: first minute alebo last minute?
Home   /   Cestovanie  /  Voľný čas  /   Last minute dovolenky aké sú jej výhody?

Last minute dovolenky aké sú jej výhody?

Last minute dovolenky aké sú jej výhody?

V skratke pre tých čo náhodou nevedia čo je vlastne tá povestný last minute dovolenka. Je to spôsob ako cestovné kancelárie dopredávajú cca 2-3 týždne pred konaním dovolenky posledné voľné miesta a na druhej strane ako zákazník si vyberáte síce z menej dovoleniek ale často krát aj z nižšej ceny oproti pôvodnej cene dovolenky. Výhody takejto dovolenky je, že sa jak sa hovorí zo dna na deň sa pobalíte a cestujete. Často krát sa dostanete do dovolenkových rezortov ktoré by ste asi nikdy nenavštívili. Napríklad chystáte sa na dovolenku do Turecka či Tuniska a zrazu uvidíte perfektnú cenu a dobrý hotel napríklad na Kapverdoch s cenou ako do Turecka či ešte nižšou.

last minute

Last minute

Ako si vybrať last minute dovolenky a kedy?

Najlepšie si je spraviť prieskum. Určiť si destinácie ktoré majú u vás najvyššiu percentuálnu šancu alebo inak povedané destinácie kam chcete isť. Je to skrz to, že v dnešnej dobe sa už ponuky a dovolenky valia s každej strany. Je dobré aj sledovať do akej krajiny idete aby ste sa vyhli napr. v Egypte 3-hviezdičkovým hotelom lebo si možno neodneste taký dobrý zážitok aký ste si predstavovali z dovolenky. Vyberať last minute dovolenku odporúčam tak 4 týždne pred tým než ste rozhodnutý že chcete isť na dovolenku. Ak ste rodina väčšia ako dve osoby alebo partia, tak aj 5 týždňov pred plánovanou dovolenkou aby ste si stihli pobaliť aj kufre. Ceny dovoleniek last minute sa môžu meniť čím viac sa blíži termín dovolenky.

last minute

Pri vode

Čo je to first minute?

Je to presný opak ako last minute v preklade to znamená že si kupujete dovolenku skoro rok vpred. Takýto typ dovolenky je určený tým ktorí sú si istý že o rok budú mať dovolenku v presne daný termín. Okrem istoty ponúka takáto dovolenka aj veľmi slušné ceny a možnosť splatiť dovolenku na viac častí.

last minute

Letná dovolenka

 

Tags

Súvisiaci článok

Pridať nový komentár