Ako správne nastreliť puškohľad Ako správne nastreliť puškohľad
Home   /   Voľný čas  /   Ako správne nastreliť puškohľad na zbrani

Ako správne nastreliť puškohľad na zbrani

Ako správne nastreliť puškohľad na zbrani

Puškohľad slúži na zaostrenie zraku strelca priamo na terč a aj os puškohľadu, čo pri klasických mieridlách nie je možné. Na trhu je množstvo zbraní a na každú zbraň sa hodí iný typ puškohľadu. Preto je potrebné pre správne fungovanie puškohľadu na zbrani zamerať sa aj na kúpu správneho puškohľadu. Niekedy sa stáva, že aj ten najkvalitnejší a najdrahší puškohľad nedokáže splniť svoju funkciu tak ako sa od neho očakáva, pretože je určený na iný typ zbrane. V tomto blogu by som sa chcel zamerať na nástrel puškohľadu práve na vzduchovku.

Čo treba na nástrel puškohľadu

puškohlad

Nastreliť puškohľad vám pomôže aj odborník

Pri nástrele sú potrebné dve veci, jedná sa o olovnicu a vodováhu. Prvotné nastrelenie je vhodné robiť z pevnej opory alebo priamo zo stojanu na vzdialenosť predpokladanej streľby. Nástrel prebieha nastavením vertikálnej osnovy krížu presne na olovnicu, ktorá je na strede terču a vyrovnaním zbrane do vodorovnej polohy. Po vyrovnaní do vodováhy treba skontrolovať či je zvislá os stále namierená na olovnicu. Po tomto nastavení nasleduje prvotný výstrel.

Po výstrele treba os krížu nastaviť priamo na miesto zásahu terču a potom znova namieriť zbraň priamo na stred terča a zopakujte výstrel. Výstrel treba korigovať pokiaľ nie sme s nástrelom spokojný. Po nastrelení podľa olovnice a z pevnej opory sa môže doladiť nastrelenie na spôsob vami preferovanej streľby. Či už z voľnej ruky, stoja alebo z kľaku.

Tento spôsob má viacero výhod. Hlavnou však je jednoduchšie predpokladanie, nadstrelenie alebo podstrelenie cieľa vzhľadom na zmenu vzdialenosti. Minimalizuje sa tak riziko chyby pri streľbe.

Ako vybrať puškohľad na vzduchovku

Pri výbere puškohľadu hlavne na pružinovú vzduchovku si treba uvedomiť, že pružina vytvára okrem spätného nárazu aj vibrácie. Práve tieto vibrácie dokážu rozhodiť nástrel a zbraň sa stáva nepresnou. Preto puškohľad na vzduchovke by mal byť schopný tieto vibrácie absorbovať bez dopadu na presnosť nástrelu. Pokiaľ však máte z výberu alebo nastrelenia vlastnej zbrane obavy, nechajte to v kľude na odborníkov. Každý predajca vám určite rád poradí, stačí sa len spýtať.

Tags

Fredy
Som začínajúci blogger a kedže som znamenie strelec tak ako pri všetkom v živote, aj pri bloggovani sa budem snažiť trafiť do čierneho.
Súvisiaci článok

Pridať nový komentár