Barové stoličky nie len do baru Barové stoličky nie len do baru
Home   /   Voľný čas  /  Zábava  /  Bývanie  /   Barové stoličky – atraktívne sedenie pre váš interiér

Barové stoličky – atraktívne sedenie pre váš interiér

Barové stoličky – atraktívne sedenie pre váš interiér
barové stoličky

Štýlové barové stoličky v domácom interiéri

Atraktívnosť barového sedenia, či už v rámci kuchyne alebo ako súčasti obývacej izby prepojenej s kuchyňou, je neodškriepiteľná.

Ľudia často práve barové sedenie volia ako praktický a z estetického hľadiska aj veľmi efektný variant určitého rozdelenia kuchynskej a obývacej časti priestoru alebo sú práve barové stoličky a barový pult riešením pre vytvorenie jedálenského kúta v kuchyniach s menšou rozlohou.

Príjemné posedenie pri káve či drinku, rýchle raňajky, ale aj romantická večera – to všetko sa dá absolvovať pri kvalitnom a dobre zvolenom barovom sedení vo vašej domácnosti. Dôležité však je vybrať si tie správne a pohodlné barové stoličky.

Barové stoličky luxusné aj jednoduché

barové stoličky

Moderná kuchyňa

Aby barové stoličky spĺňali svoj účel a zabezpečovali naozaj pohodlné sedenie, je dôležité vybrať správnu veľkosť a výšku, ktorá záleží aj od výšky kuchynského alebo barového pultu, prípadne ostrovčeka, ktorý má ako barové sedenie slúžiť (stolička by mala byť minimálne o 20 až 25 cm nižšia ako pult).

Praktickým riešením sú aj výškovo nastaviteľné a otáčavé barové stoličky. Barové stoličky sú dostupné v mnohých prevedeniach, jednoduchšie aj luxusné, z plastu, ratanu, dreva aj kovu, s operadlom či podrúčkami, ale aj bez nich. Sedenie môže byť napr. moderné plastové alebo s poťahom z kože, textílie či ekokože, tvarované do kruhu, štvorca alebo do iných tvarov. Pre pohodlné sedenie je dôležité, aby barové stoličky mali opierku pre podopretie nôh.

Barové stoličky dizajnovo zakomponujte do okolitého interiéru!

barové stoličky

Veľmi netradičná barová stolička

Pri výbere barových stoličiek je dôležité myslieť na praktické záležitosti ako sú rozmery, kvalitná konštrukcia či počet stoličiek (na každý kus barovej stoličky treba počítať minimálne s 50 – 60 cm priestoru), ale netreba zabúdať ani na dizajn a estetické zladenie so štýlom a zariadením celého interiéru kuchyne či obývacej izby.

Ak teda máte moderne či minimalisticky zariadený interiér, môžete si dovoliť aj veľmi moderný dizajnový nábytok, napr. barové stoličky z tvarovaného farebného plastu či transparentného plexiskla, naopak pri klasike voľte skôr materiál ako drevo a ratan.

Tags

Súvisiaci článok

Pridať nový komentár