Aké spoločenské šaty si vybrať na svadbu? - Party-Time Aké spoločenské šaty si vybrať na svadbu? - Party-Time
Home   /   Móda  /  Svadba  /   Aké spoločenské šaty si vybrať na svadbu?

Aké spoločenské šaty si vybrať na svadbu?

Aké spoločenské šaty si vybrať na svadbu?

Svadba je výnimočná spoločenská udalosť nie len pre samotných svadobčanov a rodinu ale pre všetkých zúčastnených. Každý chce na svadbe vyzerať skvele no zároveň sa cítiť pohodlne. Páni z výberu väčšinou ťažkú hlavu nemajú, no dámy si okrem vlasov, make-upu a nechtov na spoločenské šaty zväčša potrpia.

Áno a nie pre spoločenské šaty na svadbu

spoločenské šaty

Spoločenské šaty vhodné aj na svadbu

Ak sa nezúčastňujete svadieb pravidelne, možno budete mať problém s výberom tých správnych šiat. Pre dobrý výber by ste sa mali držať niekoľkých základných pravidiel.

Veľké „nie“ je jednoznačne pre spoločenské šaty v bielej farbe. Biela je v tento deň vyhradená výhradne pre nevestu a teda by nemalo byť vašou snahou strhávať pozornosť na seba. „Nie“ patrí rovnako aj honosným sukniam či vlečkám.

Vaše spoločenské šaty by tiež nemali byť výstredné. Ako hosť na svadbe by ste sa teda mala riadiť heslom: v jednoduchosti je krása.

Nevesta v spoločenských šatách

společenské šaty

Takéto šaty sú vhodné na svadbu aj na iné spoločenské udalosti

Veľké „áno“ si môžete povedať ak ste si zvolili koktejlové spoločenské šaty. Takýmito šatami nemôžete nič pokaziť, pokiaľ teda majú správnu dĺžku sukne a hĺbku výstrihu. Takéto spoločenské šaty môžete zvoliť v širokej škále farieb, z rôznych materiálov a rôznou potlačou. Ak ste pozvaná na letnú alebo jarnú svadbu veľmi pekne vyznejú šaty s menšími alebo väčšími kvetinovými vzormi. Môžete sa stretnúť aj s tým, že nevesta bude mať špeciálne požiadavky na spoločenské šaty pozvaných dám.

Vtedy by ste mali vyhovieť jej želaniu a vybrať si spoločenské šaty v súlade s jej želaním. Môžete sa stretnúť s požiadavkou šiat v odtieňoch červenej a ružovej, s guličkami alebo inými geometrickými tvarmi.

Doprajte si času

Spoločenské šaty by ste si mali vyberať skôr ako dva týždne pred svadbou. Vyhnete sa tak zhonu a nervozite pár dní pred udalosťou. Zároveň v takom krátkom čase dramaticky nezmeníte váhu takže tento čas na výber je ideálny. Nezabudnite, že k spoločenským šatám musíte dokúpiť ak kabelku a topánky, preto ak máte rozpočet na šaty, myslite hneď aj na doplnky.

Súvisiaci článok

Pridať nový komentár