Akú obuv preferujete na leto? Šľapky, žabky alebo crocsy? Akú obuv preferujete na leto? Šľapky, žabky alebo crocsy?
Home   /   Voľný čas  /  Móda  /   Šľapky a leto

Šľapky a leto

Šľapky a leto

Už nám tu pomaly ale isto prichádza leto aj na Slovensko. Ako sa zvyšujú každým dňom čísla na teplomery tak ľudia odkladajú zimné a jarné topánky do pivníc. Následne vyberajú letné tenisky a často práve spomínané šľapky. Však priznajme si, kto ma rád tie prepotené ponožky a ten „príjemný zápach“ nôh, keď sa niekde vyzujeme. Práve toto je čas kedy vyťahujeme povestné šľapky ktoré síce nezabránia poteniu nôh ale sú omnoho príjemnejšie hlavne ak teplota vystúpi nad 30 stupňov celzia. V tomto článku by som rád zabŕdol do témy aké druhy šľapiek sú momentálne na trhu a aké nové trendy prichádzajú. Tak poďme teda nato.

Šlapky

Šlapky

Žabky

Žabky patria medzi najobľúbenejší typ šľapiek. Skladajú sa s podrážky a na oboch stranách členku sa tiahne upevnenie ktoré sa končí medzi palcom a druhým prstom na nohe.  Žabky ako sa hovorovo nazývajú sú veľmi pohodlné a využívajú sa najmä na pláže či krátke vychádzky. Na druhej strane ortopédi dvíhajú pred nosením týchto šľapiek varovný prst. To hlavne kvôli klenbe ktorá prakticky na týchto šľapkách ani nie je. Ďalšia vec na ktorú upozorňujú je, že v takýchto šľapkách extrémne zaťažujeme pätu pri chôdzi čo nám časom vie spôsobiť nepríjemné bolesti chrbtice.

Bežné šľapky zo zakrytým nartom

Toto je najbežnejší typ šľapiek. Skoro každý Slovák ma aspoň jeden pár takýchto šľapiek. Majú rôzne využitia. Od bežného nosenia ako obuv sa používajú aj ako šľapky do sprchy v posilňovni až po využitie ako hosťovské papuče pre návštevy.

Šlapky

Crocsy v záhrade

Crocsy

Tento typ obuvi si získal veľkú obľubu medzi ľuďmi po celom svete za posledných 5 rokov. Crocsy si berie mnoho ľudí so sebou na dovolenky ako obuv ja súš aj do vody. Sú veľmi jednoduché a pri tom funkčné. Okrem toho že majú zakrytý nart mate vzadu prúžok ktorý vie premeniť šľapky na funkčné sandále. Dúfam že sa Vám tento článok páčil a ak hej veľmi rád prijmem od Vás komentár dole pod článkom.

Šlapky

Crocsy

Tags

Súvisiaci článok

Pridať nový komentár