Rekuperácia vzduchu sa stáva povinnou výbavou  - Party-Time Rekuperácia vzduchu sa stáva povinnou výbavou  - Party-Time
Home   /   Najlepšie články  /  Bývanie  /  Zdravie  /  Produkty  /   Rekuperácia vzduchu sa stáva povinnou výbavou 

Rekuperácia vzduchu sa stáva povinnou výbavou 

Rekuperácia vzduchu sa stáva povinnou výbavou 

      Systém rekuperácie tepla umožňuje ovládať systém vetrania v budovách a prispôsobovať jeho výkon potrebám užívateľov. Vďaka rekuperátoru sa vzduch privádzaný do miestností ohrieva bez použitia ďalšej energie. Mechanické vetranie s rekuperáciou tepla je riešením, ktoré mení pohľad na projektovanie a výstavbu rodinných domov. V súčasnosti je rekuperácia vzduchu povinnou výbavou budov postavených energeticky úspornými a pasívnymi technológiami. 

     Rekuperátor je  vybavený výmenníkom, ktorý má za úlohu spätne získavať teplo zo vzduchu odsávaného z objektu a odovzdávať ho čerstvému ​​vzduchu vháňanému dovnútra. Ide o moderné riešenie, ktoré sa v stavebníctve teší čoraz väčšej obľube.  

rekuperátor
V dnešnej dobe je už systém rekuperácie pomaly samozrejmosťou.

Srdcom rekuperácie vzduchu je rekuperátor 

        Kľúčovým prvkom je elektricky napájaný rekuperátor. Je to vetracia jednotka s  tepelným výmenníkom. Jeho hlavnou úlohou je vháňať čerstvý vzduch dovnútra a odvádzať zatuchnutý vzduch von. Ak je rekuperátor napojený na kvalitne urobený systém mechanického vetrania, zaručí odovzdávanie tepla z odsávaného vzduchu. To sa premietne do nižších účtov za kúrenie. 

    V centrálnom mieste rekuperátora je umiestnený výmenník tepla. Je to najdôležitejšia časť zariadenia, od ktorej závisia parametre rekuperácie vzduchu a tepla. 

Vďaka efektívnemu systému rekuperácie vzduchu ušetríte na energiách.

Pravidelná výmena vzduchu 

      Čím je mechanické vetranie s rekuperáciou tepla tak jedinečné? Vo výmenníku sa použitý vzduch odsávaný z  objektu stretáva s privádzaným čerstvým vzduchom. Tieto prúdy sa navzájom míňajú, ale nemiešajú sa. Dochádza medzi nimi k výmene energie, vďaka čomu sa ohrieva čerstvý vzduch vháňaný do domu. 

Rekuperátor obsahuje filtre 

    Hlavnou úlohou filtračných jednotiek je zachytiť všetky škodliviny v  privádzanom vzduchu, prach aj hmyz. Nielenže chránia potrubie a výmenník tepla, ale pri použití vhodného typu filtrov zaisťujú aj prívod čerstvého a čistého vzduchu do domu. Neustála výmena vzduchu v budove zvyšuje komfort vetrania a  život jej užívateľov a obyvateľov.  

     Výmenník tepla sa snaží vyrovnať teplotný rozdiel medzi dvoma prúdmi vzduchu. Vďaka tomu v zime, keď je do objektu vháňaný čerstvý ale studený vzduch, je tento prúd predhrievaný použitým a odvádzaným vzduchom z budovy. Toto riešenie umožňuje vyhnúť sa tepelným stratám a ušetriť náklady na vykurovanie. 

Tags

Súvisiaci článok

Pridať nový komentár