Trezor na pušku nielen pre poľovníkov - Party-Time Trezor na pušku nielen pre poľovníkov - Party-Time
Home   /   Najlepšie články  /  Produkty  /   Trezor na pušku nielen pre poľovníkov

Trezor na pušku nielen pre poľovníkov

Trezor na pušku nielen pre poľovníkov

Vlastniť akúkoľvek strelnú zbraň je spojené s veľkou zodpovednosťou. Zbrojné preukazy sa vydávajú len ľuďom, ktorí preukážu, že ich skutočne potrebujú. Takýto súhlas sa získava na základe správneho rozhodnutia, ktorým sa upresňuje účel použitia zbrane. Rôzne typy pištolí a pušiek možno použiť okrem iného na zberateľské účely, osobnú obranu, poľovníctvo a športové účely.

trezor na pusku
Každá zbraň by sa mala uchovávať v trezore.

     Právo vlastniť zbraň musí byť doplnené podmienkami, ktoré by mali byť splnené, ak chcete zbrane držať doma. Najdôležitejšou otázkou je efektívne uloženie a zabezpečenie zbraní vrátane pušiek. Zákon o zbraniach a strelive a vyhláška ministerstva vnútra o uchovávaní, nosení a evidencii zbraní a streliva jednoznačne určuje, že majiteľ zbraní musí mať doma trezor minimálnej bezpečnostnej triedy.

Rôzne triedy trezorov na uskladnenie pušiek

    Pokiaľ ste v štádiu rozhodovania sa, aký trezor pre svoju pušku či niekoľko pušiek si kúpiť, mali by ste sa najskôr oboznámiť s bezpečnostnými triedami trezorov. Väčšina nových majiteľov strelných zbraní sa pýta svojich priateľov aj v predajniach, ktorý trezor si vybrať.

trezor
Trezor S2 pre pušku je bezpečný.

    Pri zvažovaní, aký trezor na pušku si kúpiť, sa oplatí zvážiť triedu S2. Nejde len o bezpečnosť, ale aj o hranicu chránenej hodnoty uskladnených zbraní. Ak máte zbrane, strelivo a mieridlá vyššej hodnoty, poisťovňa vám poistí majetok len v prípade, že máte pancierovú trezorovú skriňu vyššej triedy. Mnohí majitelia zbraní sa čoraz častejšie rozhodujú pre kúpu pancierovej skrine. Uvedomujú si však, že predpisy týkajúce sa skladovania zbraní sa môžu sprísniť. Ak sa nariadenie zmení, nebudú musieť kupovať nový trezor.

Puška je dlhá strelná zbraň

    Predtým, ako sa rozhodnete, aký model trezoru si vybrať, zvážte, koľko zbraní budete chcieť v budúcnosti vlastniť. Možno máte zatiaľ len jednu pušku alebo brokovnicu. Časom sa pravdepodobne rozhodnete kúpiť si niečo nové. A zároveň sa nebudete chcieť rozlúčiť s predchádzajúcim modelom pušky.

     Výberom pancierovej skrine s niekoľkými držiakmi na zbrane máte istotu, že vydrží minimálne niekoľko rokov. Puškovú optiku však nie je potrebné skladovať v trezore, ale ide o drahé vybavenie a oplatí sa mať ju na bezpečnom mieste.

Tags

Súvisiaci článok

Pridať nový komentár