Malokarpatská vínna cesta  - Party-Time Malokarpatská vínna cesta  - Party-Time
Home   /   Cestovanie  /  Voľný čas  /  Zábava  /   Malokarpatská vínna cesta 

Malokarpatská vínna cesta 

Malokarpatská vínna cesta 

   Vínna cesta je špeciálna  trasa vytvorená a  určená  pre turistov. Zavedie ich hlboko do srdca miestnych vinohradníckych oblastí. Sú všade tam, kde sa pestovala alebo pestuje akákoľvek odroda vínnej révy vhodnej na výrobu vína. Prirodzene s cieľom predstaviť vám miestne vína, vinohradníkov a  vinohrady. Rovnako aj miestnu kuchyňu, kultúru, pamiatky a ďalšie regionálne turistické atrakcie. Najdlhšia vínna cesta na svete má 850 kilometrov a nachádza sa v Južnej Afrike.

vínové poháre s červeným vínom
Víno je dodnes jedným z najpopulárnejších nápojov.

Vínna cesta na svahoch Malých Karpát 

    Odľahlé vinohrady na svahoch Malých Karpát a  atmosféra vínnych pivníc sú naozaj čarovné. Miestne lahodné vína sa tu návštevníkom nalievajú  priamo z dubového suda. Každoročne tisíce ľudí ochutnajú autentickú chuť toho, čo sa urodilo vo vinohradoch v regióne Malých Karpát. Geograficky sa nachádza medzi Bratislavou a susedným okresným mestom Trnava. Pozdĺž vínnej cesty sú pre vás otvorené desiatky vínnych pivníc a pohostinní vinohradníci vám budú radi robiť spoločnosť pri prehliadke svojich vínnych kráľovstiev.  

Absolvovanie vínnej cesty a degustácie je skvelým nápadom na ozvláštnenie víkendu.

Malokarpatská vinohradnícka oblasť 

     Z Bratislavy začína vínna cesta tiahnuca sa cez mestečká a obce na východnej strane Malých Karpát. Množstvo vinohradov tvorí túto vinohradnícku oblasť, ktorá je najväčšia a najvýznamnejšia svojho druhu na Slovensku. Vedie po slnečných svahoch Malých Karpát  cez ich úrodné vinice a vínne pivnice. Vínna cesta dáva turistom možnosť vychutnať si pohodlnú návštevu niektorej z malokarpatských vinární a vínnych pivníc. Sú roztrúsené po mestečkách a  okolitých vidieckych obciach. 

       Spoznávať a ochutnať unikátne vína by malo byť v itinerári každého gurmána. Na Slovensku je šesť vinohradníckych oblastí a osem vínnych ciest. Takéto cesty umožňujú spoznávať renomované slovenské vína rôznej povahy, pôvodu a  zloženia. 

Malokarpatská vínna cesta

      Malokarpatská vínna cesta vedie bývalými kráľovskými mestami Bratislava, Svätý Jur, Pezinok a  Modra. Zahŕňa aj priľahlé obce a končí v Trnave. Návštevníkov okrem kultúrnych a historických pamiatok určite zaujme aj tradícia pestrého folklóru v jednotlivých obciach tohto regiónu. Môžu stráviť príjemné chvíle v početných vínnych pivniciach ochutnávaním miestnych špecialít s pohárom kvalitného miestneho vína v  ruke. Prípadne sa môžu zabaviť aj  pri počúvaní rezkej hudby miestnych hudobníkov. 

Tags

Súvisiaci článok

Pridať nový komentár