Home   /   Voľný čas  /  Zábava  /   Slovenský folklór a ľudové tance: Zažite kúsok tradičnej kultúry

Slovenský folklór a ľudové tance: Zažite kúsok tradičnej kultúry

Slovenský folklór a ľudové tance: Zažite kúsok tradičnej kultúry

Slovensko je nepochybne krásna krajina. Našimi charakteristickými znakmi sú folklór, dobrá hudba, ľudové tance, skvelé sýte jedlo a vo veľkých mestách aj nočný život. Znakom, že to na Slovensku žije, je aj spomínaný folklór. Ľudové tance sú skutočne veľkým lákadlom nielen pre turistov, ale aj pre domácich, ktorí sa im tiež venujú. Spoznávanie domácej kultúry patrí medzi veľmi dôležité.

Regióny a kategórie ľudových tancov

Ľudové tance sa geograficky menia. Pre každý región na Slovensku je typické niečo iné. Zemplín, Dolný Trenčín, Šariš, Spiš či Gemer…všade nájdeme niečo iné. Rôznorodosť je veľmi bohatá, vďaka čomu sa stávajú ešte lákavejšími. Ľudové tance sa na Slovensku delia do základných kategórií, akými sú ženské tance, mužské tance a párové. Odjakživa sa tancovali v tradičných odevoch, v krojoch. Iným slovom by sme ich mohli opísať ako odev zložený zo sukne, čepca, košele, čižmy a pod.. Má veľa vrstiev a špeciálnych kusov oblečenia, ktoré vytvárajú módny odev.

Ľudové tance

Ľudové tance patria k veľmi obľúbeným programom na rôznych akciách.

Obľúbený program na párty- to sú ľudové tance

V súčasnosti sú ľudové tance populárnym programom aj na párty. Ľudia na skvelú folklórnu hudbu tancujú, či už sú to Slováci alebo zahraniční hostia. Slovenská kultúra je veľmi rozmanitá a lákavá pre všetky národnosti. Súčasťou takýchto vystúpení sú buď jednotlivci alebo celé súbory, ktoré tancujú nacvičené choreografie. Tie môžu byť skutočne prepracované so všetkým, čo k tomu patrí. V takom prípade vystúpenie môže sprevádzať aj ľudová kapela, tanečníci majú krásne kroje a do tanca spievajú. Ak teda hľadáte ideálny program pre svoje párty, neváhajte si zabezpečiť takýto originálny slovenský program. Okrem ľudových tancov patrí medzi obľúbené aktivity na večierkoch ukážka zo slovenskej kultúry. Rôzne obrady, ako čepčenie nevesty, dožinkové tance, spevy a oslavy priblížia hosťom kúsok z našich zvykov a tradícií.

Ľudové tance

Tancujú sa v tradičných slovenských krojoch.

Slovenské menu skvele doplní atmosféru večera

Ľudové tance jednoducho spojíte s tradičnými slovenskými špecialitami. Ponúknuť môžete husacie hody, lokše, oškvarky, pečené prasiatko alebo klobásové špeciality. Na výber sú však aj syrové hody, údené oštiepky a parenice. Navrch všetkého sa dokonale hodí kvalitné slovenské víno. Takým skvelým hodovaním určite nepohrdne nik.

 

Tags

Súvisiaci článok

Pridať nový komentár