Dokonca aj okuliare majú svoj módny účel - Party-Time Dokonca aj okuliare majú svoj módny účel - Party-Time
Home   /   Móda  /   Dokonca aj okuliare majú svoj módny účel

Dokonca aj okuliare majú svoj módny účel

Dokonca aj okuliare majú svoj módny účel

Okuliare boli vždy známkou inteligencie. Hovorilo sa, že tí čo ich nosia veľmi veľa čítajú a preto majú „pokazené“ oči. Samozrejme, že to nie je úplne tak. No napriek tomu, že niekto okuliare musí nosiť, neznamená to, že tým musí aj trpieť. Naopak. Je dôležité vedieť každý svoj nedostatok obrátiť a zvýrazniť ako svoju prednosť. Tí, čo nosia dioptrické okuliare poznajú ten pocit, kedy aspoň raz v živote si želali mať kontaktné šošovky. Pokladali ich za záťaž a veľký problém. Pociťujú to najmä deti. No čím sú potom starší, tým menej prekážajúce je nosenie okuliarov. Ak však chceme, aby z niečoho, čo nám len neprekáža, sme zhotovili niečo, čo nám iní budú dokonca závidieť, je dôležité zvoliť si tie správne, ktoré budú vyzerať a pôsobiť ako zhotovené na mieru.

okuliare

Deti si občas želajú radšej šošovky než okuliare.

Moderné okuliare ako súčasť každodenných doplnkov outfitu

Asi minulý rok vznikla móda nosenia okuliarov. Okuliare nosili dokonca aj tí, čo ich nepotrebovali. V rôznych dizajnových rámoch mali jednoducho obyčajné, nie dioptrické, sklá. “Okuse” sa tak stali akýmsi módnym hitom, doplnkom, ktorý zvýrazňoval obrysy tváre, alebo farbu očí. Takto sa prešlo s tzv. neviditeľných okuliarov (tie, čo nemali rámy, len sklá a úchytky na nos a uši) na veľmi výrazné, farebné, hrubé a veľké rámy. Ak sa však chceme riadiť akýmisi módnymi trendmi, v prvom rade musíme vedieť módny doplnok „predať“ a nosiť ho ako keby k nám patril odjakživa. Ak sa neviete s niektorými okuliarmi stotožniť, akokoľvek módne sú, potom v nich nikdy nebudete vyzerať tak zaujímavo a príťažlivo, ako si prajete. “Okuse” sa dobre ladia s oblečením alebo doplnkami. Podľa toho, aké oblečenie najčastejšie nosíte (ležérne, športové oblečenie či elegantné a formálne), si zvolíte rám – športový alebo elegantnejší. Alebo budete mať rovno dva či tri rámy okuliarov, pre istotu.

okuliare

Veľké a hrubé rámy. Moderní muži si na okuliare potrpia.

Pre každého iné

Ja tiež patrím medzi tých, ktorí musia nosiť okuliare, aj keď je to len na čítanie. Napriek tomu vyhľadávam kvalitné dizajnové okuliare s unikátnymi detailami a vzhľadom. Veľmi sa mi páčia kovové rámy, ktoré majú viac zvýraznenú vrchnú časť rámu. Sama však viem, že takéto rámy mne vôbec nesedia. Je dôležité poznať svoj potenciál a využiť ho naplno. Mali by ste sa s okuliarmi cítiť tak prirodzene, že si vás druhí bez nich už ani nebudú vedieť predstaviť.

Tags

Súvisiaci článok

Pridať nový komentár