O airsoftové zbrane je potrebné sa dôkladne starať O airsoftové zbrane je potrebné sa dôkladne starať
Home   /   Voľný čas  /  Zábava  /  Šport  /   Staráte sa dostatočne o svoju airsoftovú zbraň?

Staráte sa dostatočne o svoju airsoftovú zbraň?

Staráte sa dostatočne o svoju airsoftovú zbraň?

Ste začínajúcim hráčom airsoftu? Nakúpili ste si nejaké airsoftové zbrane, výstroj a vhodný odev?  Akákoľvek  vec používaná v terénych podmienkach počas airsoftových hier potrebuje priebežnú údržbu a základnú starostlivosť. Zbraň niečo stojí, má spoľahlivo a dobre fungovať. A mala by samozrejme aj čo najdlhšie vydržať. Každá časť airsoftovej výstroje a výzbroje potrebuje určitú starostlivosť. Airsoftové zbrane nevynímajúc.

airsoftové zbrane

Airsoftové zbrane občas dostávajú zabrať.

Informácie o novej airsoftovej zbrani

Pri priebežnej údržbe airsoftovej zbrane, či už elektrickej, manuálnej alebo plynovej, by sa rozhodne nemalo zabúdať na skutočnosť, že sa nejedná o reálne zbrane z plechových výliskov. Jednotlivé modely airsoftových zbraní sú z väcšej časti vyrobené z plastových materiálov. Pri kúpe novej airsoft zbrane by sme sa mali  hneď detailne o zbrani informovať.  Napríklad aký používať akumulátor, ako sa hlavne o akumulátor starať a nabíjať ho, aké je najvhodnejšie strelivo a ako našu zbraň rozobrať na jednotlivé diely a časti. Ak dostatočné informácie nezistíte v predajni, pozrite sa na internetové airsoftové obchody, ktoré poskytujú  mnoho užitočných aj praktických informácií.

Manipulácia so zbraňou

Samozrejme ak chceme aby nám zbraň dobre fungovala, musíme sa k nej správať ohľaduplne a slušne. V žiadnom prípade s akoukoľvek airsoftovou zbraňou netreba búchať. Nevystavovať  ju priamemu kontaktu s vodou, blatom, špinou, pieskom, prachom a pod. Nečakajte, že keď zbraň necháte celú noc vonku na mokrej tráve, že vám dlho vydrží. Ak sa vrátite z airsoftovej akcie, odporúča sa zbraň najprv ošetriť jemnou vlhkou handrou na povrchu a zotrieť špinu. Potom zbraň vysušiť obyčajnou handričkou. Následne vyčistiť hlaveň vyterákom a to tak, že na jeho koniec  dáte kúsok handričky namočenej v silikónovom oleji. Po niekoľkých akciách by ste mala airsoftová zbraň úplne rozobrať a vyčistiť aj zvnútra.

airsoftové zbrane

Airsoftové zbrane slúžia na tímovú hru.

A čo silikónový olej?

Silikonový olej patrí hlavne do hlavne, na zásobník, do dierky kam sa posúvajú guľôčky zo zásobníka, ale len úplne ľahko. V žiadnom prípade to s olejom netreba preháňať.

Tags

Súvisiaci článok

Pridať nový komentár