Elektrické otváranie brán - moderné a  bezpečné - Party-Time Elektrické otváranie brán - moderné a  bezpečné - Party-Time
Home   /   Najlepšie články  /  Bývanie  /   Elektrické otváranie brán – moderné a  bezpečné

Elektrické otváranie brán – moderné a  bezpečné

Elektrické otváranie brán – moderné a  bezpečné

Automatická elektricky otváraná brána sa stala štandardom modernej výstavby. Prakticky každý nový majiteľ domu vybaví svoju bránu elektrickým pohonom. Pohodlie je jedným z hlavných faktorov rozvoja priemyslu automatizácie brán. Vzhľadom na vysoký dopyt po automatizácii brán sa na našom trhu objavilo mnoho výrobcov ponúkajúcich riešenia aj na mieru.     

    Rôzne druhy úspor, ktoré znižujú konečnú cenu produktu, často výrazne znižujú bezpečnosť používania pohonu otvárania brán. Dobré elektrické otváranie a  ovládanie brány súvisí s výberom vhodných materiálov na výrobu takýchto technologický zariadení. Ako aj na komfort používania pohonu. S rozvojom technológií s cieľom zaručiť bezpečnosť zákazníkov používajú výrobcovia vo svojich produktoch najnovšie riešenia. Existuje mnoho funkcií, ktoré by bezpečné elektrické otvárania brán  pre vjazdovú alebo garážovú bránu malo mať. 

elektrické otváranie brány
Pri výbere mechanizmu elektrického otvárania brány si dajte pozor na kvalitu použitých materiálov.

Plynulosť elektrického ovládania brány

    Každá elektricky ovládaná brána je vybavená osobnými kľúčmi pre ručné odomknutie v prípade výpadku prúdu. To taktiež zvyšuje bezpečnosť užívateľa proti vlámaniu sa do objektu. Servomotory poskytujú možnosť napájania z akumulátorových batérií v prípade výpadku napájania zo siete. Široká škála produktov zaručuje optimálny výber pohonu vo vzťahu k hmotnosti brány, čo zaručuje dlhé a bezpečné používanie. 

    Použitie materiálov najvyššej kvality: ozubené kolesá pohonu z ocele a bronzu ponorené do olejového kúpeľa zaručujú trvanlivosť elektrického ovládania brán. Kódovač a systém detekcie prekážok zabezpečí, že ak sa vo vchode objaví osoba alebo vozidlo, brána na to správne zareaguje. 

drevená brána na elektrické otváranie
Aj v prípade, že by otváranie z nejakej príčiny zlyhalo, je elektrickú bránu možné otvoriť klasicky kľúčom.

Životnosť garážovej brány 

     Mäkký štart umožňuje plynulý pohyb brány, čo má veľký vplyv na životnosť otváracieho zariadenia. Niekoľko fotobuniek, vo vjazde a v prípade krídlových brán dodatočná línia vo fáze otvárania brány znamená, že ak sa v priechode počas fázy zatvárania alebo otvárania objaví chodec alebo vozidlo, brána sa zastaví. Takéto elektrické otváranie brán a nepredstavuje žiadne nebezpečenstvo užívateľovi.  

     V prípade veľkých priemyselných brán je potrebné použiť dodatočnú ochranu v podobe “citlivých” hrán namontovaných na čelo a stĺpiky brány. V prípade, že narazí na prekážku, brána sa zastaví. Naviac blikajúci maják  informuje ľudí v blízkosti brány o jej pohybe 

Tags

Súvisiaci článok

Pridať nový komentár