Chelsea zachránil pred debaklom Čech Chelsea zachránil pred debaklom Čech
Home   /   Voľný čas  /   Chelsea zachránil pred debaklom Čech

Chelsea zachránil pred debaklom Čech

V zápase skupinovej fázy Ligy majstrov sa futbalistom londýnskej Chelsea proti švajčiarskemu tímu FC Bazilej vôbec nedarí. Po šokujúcej domácej prehre, kde Chelsea prehrala 1:2 sa podobný scenár opakoval aj v Bazileji.

Chelsea v ofenzíve úplne pohorela

Londýnčania sa v Bazileji vôbec nepredviedli v dobrom svetle. Futbalisti hostí predviedli vlažný výkon, nedarila sa im rozohrávka a v obrane kopili chyby. Zápas skončil pomerom striel 16:1 v prospech domácich. Iba vďaka skvelému výkonu brankára londýnčanov Petra Čecha bol výsledok až do osemdesiatej siedmej minúty bezgólový. V osemdesiatej siedmej minúte sa však presadil Egypťan Mohamed Salah. Petr Čech bol aj napriek tomu jednoznačne najlepším hráčom londýnskeho celku a prezentoval sa viacerými fantastickými zákrokmi.

Nepríjemne a predčasne sa skončil zápas pre Kamerunského útočníka „The Reds“ Samuela Eto`o, ktorý si obnovil svalové zranenie. Ešte v prvom polčase ho vystriedal Fernando Torres. Dĺžku absencie 32 ročného Kamerunčana určia až lekárske testy.

Ako sa vyjadril tréner hostí, jeho hráči boli unavení. Hráči často strácali lopty v strede poľa a každá druhá rozohrávka nenašla správneho adresáta. Toto sa najviac prejavilo pri inkasovanom góle, keď sa obrane nepodarilo ubrániť Salaha.

Bazilej predviedol bojovný výkon a vyhral zaslúžene

dárkové poukazyDomáci sa prezentovali bojovným výkonom, za ktorý boli aj odmenení zaslúženým víťazstvom. Pozorne bránili, darila sa im rozohrávka a vypracovali si množstvo šancí. Z týchto šancí premenili však iba jednu. Ak by v bráne hostí nestál Petr Čech mohla byť výhra domácich s oveľa väčším rozdielom.

Futbalový zájazd čo sa oplatí

FC Bazilej vďaka domácemu víťazstvu stále živí nádej na postup do osemfinále. Podmienkou je neprehrať na pôde priameho rivala v boji o miestenku do štvrťfinále Shalke 04. FC Chelsea má aj napriek dvom prehrám so švajčiarskym celkom postup už istý.

Takže sa chystá zápas plný emócií, ktorý si určite nenechá ujsť žiadny správny futbalový fanúšik. Či už si ho užije priamo na štadióne, alebo aspoň pred televíznou obrazovkou. Určite to bude priam futbalový sviatok a veľký zážitok.