Cena luku je faktorom, ktorá zobrazuje jeho samotnú kvalitu Cena luku je faktorom, ktorá zobrazuje jeho samotnú kvalitu
Home   /   Voľný čas  /  Šport  /   Cena luku zodpovedá jeho kvalite

Cena luku zodpovedá jeho kvalite

Cena luku zodpovedá jeho kvalite

Luk bol, a možno ešte aj v niektorých odlúčených miestach našej planéty stále je, dôležitou osobnou strelnou zbraňou. Používal sa nielen na lov drobných zvierat a v boji, ale neskôr aj na súťažné zápolenia v streľbe z luku na rôzne ciele. Nemusíte hneď vlastniť kladkový luk značnej ceny, aby vám streľba z luku prinášala zábavu a uvoľnenie. Presnosť streľby z akéhokoľvek luku je totiž aktivitou, ktorú treba poctivo trénovať, nakoniec ako každý iný individuálny šport. Pokiaľ máte záujem o lukostreľbu na ľubovoľnej úrovni a v rôznom prostredí, budete na prevádzkovanie takéhoto koníčku potrebovať len to najzásadnejšie v prijateľnej cene. A okrem luku je to samozrejme aj škála potrebného príslušenstva a doplnkov. Luk cena sa môže líšiť na základe množstva faktorov.

luk cena

Cena luku závisí od kvality.

Luk cena – na začiatok luk za nižšiu cenu

Ste pravák alebo ľavák?  To je asi prvá vec, na ktorú sa treba zamerať. Na cenu luku to samozrejme nemá výraznejší vplyv. Výrobcovia lukov na to prezieravo myslia a skratkou RH označujú luk pre pravákov a LH luk je určený pre ľavákov. Výber lukov aj pre začiatočníkov aj pokročilých strelcov je veľký a rozmanitý. Od cvičných, loveckých, športových, reflexných až po tie kladkové luky asi s najvyššou cenou. Mnohí majú v obľube klasické dlhé anglické verzie a pre svoje deti si ich rodičia môžu vybrať s pestrej ponuky detský lukov, šípov a príslušenstva.

luk cena

Cena luku sa líši.

Doplnky k luku zvyšujú kvalitu streľby

Okrem samotného luku si môžete pochopiteľne dokupovať pomerne bohaté príslušenstvo. Aj  vrátane takých doplnkov, ako sú optické zameriavače či špeciálne stabilizátory. Možno, že úplný začiatočník si spočiatku neuvedomuje, že náklady na jeho rekreačnú streľbu môžu postupne narastať. A že k počiatočnej cene za luk pribudnú aj rukavice, chrániče, terče a nakoniec sú to aj šípy. Na svoje si ale príde úplne každý, a to aj z pohľadu obstarávacích nákladov. Na cenu luku bude mať vplyv nielen jeho technické prevedenie, ale tiež použitý výrobný materiál a iné parametre.

Tags

Súvisiaci článok

Pridať nový komentár