Kuša a ako si ju zaobstarať? Reflexnú či kladkovú? - Party-Time Kuša a ako si ju zaobstarať? Reflexnú či kladkovú? - Party-Time
Home   /   Voľný čas  /  Zábava  /   Kuša a ako si ju zaobstarať? Reflexnú či kladkovú?

Kuša a ako si ju zaobstarať? Reflexnú či kladkovú?

Kuša a ako si ju zaobstarať? Reflexnú či kladkovú?

Možno to neviete, ale okrem účinných perkusných zbraní je možné bez zbrojného preukazu si kúpiť aj kušu, ktorej strela môže mať účinok na živé ciele až na vzdialenosť desiatok metrov. Pre prežitie sa kuša hodí určite viac, než iné zbrane. Je pomerne tichá, šípky sú skladnejšie oproti šípom. Samotná údržba  reflexnej kuše je pomerne jednoduchá. Kvalitnejšie reflexné kuše sú vhodné aj pre športovú streľbu. Otázkou ale je, akú kušu si vlastne kúpiť, za akú cenu a v akom prevedení a s akými doplnkami.

klasická kuša stredoveká

Klasická stredoveká kuša ktorá vám bude stále dobre slúžiť.

Kuša je ideálny survival nástroj

Pre survival účely v prírode je kuša absolútne kultový nástroj. Vystrelená šípka, pokiaľ nenarazí niekde do kameňa, je väčšinou znovu použiteľná. Jednoducho ju možno vytiahnuť z cieľa, očistiť, upraviť a znovu použiť na streľbu. Samotná kuša, ak hovoríme o reflexnej kuši bez kladkového systému, je nástroj, ktorý možno ľahko opraviť a vylepšiť o optický zameriavač. Údržba je veľmi prostá. Niečo je nutné  premazať, niečo očistiť. V dnešnej dobe sa našťastie stále kuše predávajú bez nutnosti robiť si zbrojný preukaz, čo je skvelé.

moderná kuša

Ak hľadáte niečo modernejšie, potom takáto kuša je tu pre vás.

Niektoré výhody reflexnej kuše

Vaša streľba z kuše môže byť úplne presná. Malá hlučnosť, vysoká účinnosť a priebojnosť strely, tichá streľba vzbudzujúca obavy a strach útočníka a ľahká údržba. Vysoká presnosť do 20 metrov pre začínajúceho strelca, do 40 metrov pre pokročilejšieho strelca, do 80 metrov pre profesionála. Kuša je vhodná obranná zbraň a zbraň pre prekvapivý útok. Pomalosť kadencie striel neumožňuje zjavné útočné vedenie útoku. Kuša je zbraň, ktorou možno viesť solídne obranu aj proti strelcom s klasickými zbraňami na vzdialenosť podľa výkonu kuše do cca 100 metrov.  Väčší počet dobre vycvičených skrytých strelcov s kušami môže efektívne odolávať náporu útočníkov vybavených puškami a pištoľami.  Strely z kuše majú odstrašujúci prvok v tom, že sú vidieť pri zameriavaní na cieľ. Jednoducho z kuše na rozdiel od guľky viditeľne trčia a to otrasie každým útočníkom.

Tags

Súvisiaci článok

Pridať nový komentár