Home   /   Voľný čas  /  Bývanie  /   Hľadáte dôvody pre stavbu vašej zimnej záhrady?

Hľadáte dôvody pre stavbu vašej zimnej záhrady?

Hľadáte dôvody pre stavbu vašej zimnej záhrady?

 

Možno ste už neraz v rámci svojej rodiny diskutovali aj o tom, či by nebolo dobré mať pri vašom dome pristavenú viacúčelovú zimnú záhradu. Ak si myslíte, že zimné záhrady sú len akýmsi nie príliš funkčným alebo dokonca len púhym ozdobným doplnkom rodinného domu, potom sa rozhodne mýlite. Nielen kvôli pestovaniu rôznych exotických rastlín, ale z viacerých aj praktických a estetických dôvodov. Premýšľali ste tiež  niekedy nad stavbou zimnej záhrady?  Ak vlastníte rodinný dom, máte vhodný pozemok a dostatok finančných prostriedkov, potom rozhodne neváhajte a začnite s prípravnými prácami.

zimné záhrady

Záhrada vo vintage štýle

Prečo mať zimné záhrady?

Je len samozrejmé, že existuje hneď niekoľko pádnych dôvodov, prečo sa do stavby vhodnej zimnej záhrady pustiť.  Charakter zimnej záhrady môže výrazne zvýrazniť a podčiarknuť celkový vzhľad vášho domu. Prítomnosť multifunkčnej zimnej záhrady môže zvýšiť aj  architektonickú hodnotu domu. Pre tých viac pragmatickejšie založených majiteľov nemovitostí môže byť lákavé hlavne rozšírenie vlastného obytného priestoru a nezanedbateľná energetická úspora na nákladoch vykurovania vlastných obytných priestorov rodinného domu.

zimné záhrady

Kryté posedenie

Zimné záhrady rozšíria obytný priestor

Rozšírenie obytného priestoru rodinného domu. To je pre mnohých hlavný dôvod, prečo si zaobstarať zimnú záhradu.  Je to často pochopiteľná túžba rodinných príslušníkov  po zväčšení obytného priestoru o oddychovú časť. Plnú zelene a svetla. Je to aj naplnený sen o priestore navyše umožňujúcom pestovanie rastlín, vybudovanie si pracovného kútika či miesta, kde budete príležitostne tráviť svoj čas s rodinou. Okrem rastlín a nábytku, sa do takejto záhrady hodia a rôzne dekorácie pre navodenie príjemnej atmosféry. Dobre spravená a zariadená zimná záhrada vám poskytne potrebný oddych a pocit ako na dovolenke počas celého roka. Ak si ale zatiaľ nechcete vybudovať kompletnú novú zimnú záhradu, riešením môže byť vhodné  mobilné zastrešenie pergoly s posuvnými dverami. Takto môžete pergolu využívať bez ohľadu na počasie a vonkajšiu teplotu.

zimné záhrady

Sneh nieje problém

Energetická úspora vďaka zimnej záhrade

Vďaka odborne postavenej  zimnej záhrade sa dajú dosiahnuť tiež úspory energie. Pokiaľ nemajú zimné záhrady žiadne prídavné vykurovanie, nemožno ich obývať po celý rok, ale stále poslúžia ako izolácia časti domu. Vďaka tomu zamedzíte nemalým tepelným stratám. Tu je ale nevyhnutná porada s odborníkom, ktorý vyberie vhodný konštrukčný materiál vašej zimnej záhrady.

Tags

Súvisiaci článok

Pridať nový komentár