Dáždnik je užitočným pomocníkom, ktorý sa vám zíde kdekoľvek Dáždnik je užitočným pomocníkom, ktorý sa vám zíde kdekoľvek
Home   /   Móda  /  Svadba  /  Šport  /   Dáždnik do kabelky, batohu alebo na svadbu?

Dáždnik do kabelky, batohu alebo na svadbu?

Dáždnik do kabelky, batohu alebo na svadbu?

Asi by sme ťažko našli niekoho, kto by niekedy nemal v ruke nejaký ten dáždnik, aj keď je to samozrejme v dnešnej „kapucňovej“ móde celkom možné. Ale dievčatá a ženy sa určite bez skladacieho dáždnika v kabelke či príručnej batožine na cestách nezaobídu. Tento skvelý pomocník je súčasťou nášho šatníka, máme ich v domácnostiach niekoľko druhov. A často ich aj niekde nechcene zanechávame a strácame. A potrebujeme nový. Prvotnou otázkou pri výbere dáždnika by malo byť, či chceme skladací, s rúčkou či dokonca golfový. Ďalej by sme si mali ujasniť, či budeme dáždnik voziť v aute, alebo ho budeme nosiť v kabelke či v aktovke. Zdá sa vám to dosť zložité?

dáždnik

Dáždnik hojne využívajú aj golfisti.

Dáždnik ako golfová palica?

Dáždniky sa medzi výrobcami a dodávateľmi širokej a pestrej škály dáždnikov zvyknú deliť na tri základné druhy. Na dáždniky rúčkové, skladacie a golfové. Tie rúčkové sú klasicky elegantné a stále široko populárne. Rúčkové dáždniky môžu mať priemer medzi 95 – 115 cm. Golfový dáždnik je možné vidieť na golfových ihriskách, hlavne ak začne popŕchať. Má priemer až medzi 120 – 140 cm. Dá sa aj povedať, že golfové dáždniky sú pre dve osoby. Malý skladací dáždnik s priemerom medzi 85 -100 cm sa hravo vmestí do dámskej kabelky, turistického batohu na dovolenky či pánskej aktovky. Priemer dáždnika sa meria od jednej koncovky k protiľahlej zo spodnej strany dáždnika.

dáždnik

Mať dáždnik vždy po ruke sa vypláca.

Dáždnik manuálny alebo plne automatický?

Dáždniky sa delia nielen podľa účelu použitia a veľkosti, ale aj svojim systémom otvárania a zatvárania. Asi najbežnejšie dáždniky s manuálnym otváraním sa otvárajú a zatvárajú manuálne. Automatické otváranie sa je iniciované automatickým stlačením tlačidla na rukoväti dáždnika, zatváranie takéhoto typu dáždnika sa však už deje ručne. Systém open & close je plne automatický. Jedným tlačidlom dáždnik otvoríte a tým samým tlačítkom sa dáždnik sám zavrie. Potom už len stačí dáždnik zatiahnuť do zloženého stavu.

Tags

Súvisiaci článok

Pridať nový komentár