Vietnam pod nadvládou Viet Congu - Party-Time Vietnam pod nadvládou Viet Congu - Party-Time
Home   /   Cestovanie  /  Voľný čas  /  Najlepšie články  /   Vietnam pod nadvládou Viet Congu

Vietnam pod nadvládou Viet Congu

Vietnam pod nadvládou Viet Congu

Návšteva Vietnamu sa zakaždým spája s poznávaním histórie tohto ázijského štátu. Vietnam je známy pre svoju húževnatosť a bojovnosť, pre ktorú si ho nikto nikdy nepodrobil. Dokonca tu tvrdo narazili aj Američania, ktorí urputne bojovali na prelome 60. a 70. rokov v mene demokracie. Utrpeli ťažké straty a svoje vojská napokon po dlhých protivojnových protestoch na rodnej pôde z Vietnamu stiahli. Komunizmus sa šíril do celého sveta od Ruska, cez Čínu aj do ostatných častí Ázie. Okrem Kórei bol na rade aj Vietnam.

Vietnam

Nudiť sa tam určite nebudete.

Vietnam bol nárazníkom medzi komunizmom a demokraciou

Na strane severného Vietnamu stáli komunistické štáty ako Čína a Rusko, ktoré zásobovali Vietnam zbraňami. Hlavnou bojovou jednotkou tejto časti štátu sa stal obávaný Viet Cong. Jednalo sa o komunisticky orientovanú politickú organizáciu, ktorá viedla partizánsky boj proti vláde Vietnamskej republiky. Jej zložkou boli ozbrojené sily, ktoré viedli partizánske boje v lesoch Vietnamu. Viet Cong tvorili najmä obyvatelia malých dedín, kde komunisti verbovali do svojich radov nových nádejných bojovníkov.

Nešlo o dobre vycvičené jednotky. Ich prednosťou bola nezlomná vôla a oddanosť, čo v spojení s ťažkými podmienkami, ako bol všadeprítomný hmyz, vlhko a horko, bolo pre Američanov nezdolateľnou prekážkou. Viet Cong najmä poznal domáce prostredie, vedeli sa v ňom pohybovať a robiť prekvapivé výpady na americké základne. Samostatnou kapitolou sú podzemné bunkre a mestá, ktoré robili z Viet Congu takmer neviditeľného nepriateľa.

Vietnam

Milovníci dobrého jedla si tu prídu na svoje,

Súčasný Vietnam láka na svoju gastronómiu a relax pri mori

Vo Vietname v súčasnosti funguje komunistické zriadenie, čo však nie je prekážkou pre záujemcov o dovolenku v tejto destinácii. Dokonca obyvatelia Vietnamu môžu slobodne vycestovať a študovať v demokratických krajinách. Vietnam sa dokonca stal dovolenkovou konkurenciou pre inak preferované Thajsko. Jedným z dôvodov je fakt, že ešte nie je tak preľudnené turistami a druhým sú ceny. Tie sa dajú považovať za takmer bezkonkurenčné. Najväčšie náklady tvoria letenky. Ubytovanie a najmä stravovanie a služby sú mimoriadne lacné. Na svoje si tu prídu milovníci nielen histórie, ale aj dobrého jedla a kvalitnej gastronómie. Tú tvorí najmä ryža, rezance, mäso, zelenina a rôzne polievky. Jedná sa o ľahkú stravu, ktorú spája množstvo skvelých chutí. Príďte niekedy ochutnať, stojí to za to.

Tags

Súvisiaci článok

Pridať nový komentár