Školské tašky hlavne zdravé a bezpečné - Party-Time Školské tašky hlavne zdravé a bezpečné - Party-Time
Home   /   Najlepšie články  /  Voľný čas  /  Produkty  /   Školské tašky hlavne zdravé a bezpečné

Školské tašky hlavne zdravé a bezpečné

Školské tašky hlavne zdravé a bezpečné

Ak sa kedykoľvek a kdekoľvek spomenie slovo prváčik, vybavíte si drobné dieťa s taškou, alebo malým ruksakom na chrbte. Školské tašky sú určené hlavne pre deti nastupujúce do prvej triedy základnej školy. Sprevádzajú ich podľa toho, ako rýchlo dorastajú, aj ďalšie dva až štyri roky. Na trhu sú školské tašky v pestrej škále modelov a vybrať si k nim môžete aj základné školské potreby.

Školské tašky

V ponuke sú aj rôzne sety, ktoré obsahujú vrecko na prezuvky a peračník.

Pevná a stabilná konštrukcia

Kvalitné školské tašky sa vyznačujú pevnou konštrukciou. Stabilne stoja na podlahe či školskej lavici aj prázdne. Konštrukčne tomu napomáha pevné dno, ktoré tašku zároveň chráni proti zašpineniu a vlhkosti. Na uloženie pomôcok slúži jedna veľká komora, často s pohyblivou prepážkou. Ťažšie učebnice alebo zošity sa tak môžu umiestniť čo najbližšie k chrbtu. Dieťa hneď vidí celý obsah školskej tašky a nemusí nič hľadať. Štandardným vybavením sú dostatočne široké, mäkko polstrované popruhy, ktoré sa dajú dĺžkovo regulovať. Niekedy je súčasťou tašky aj hrudný popruh.

Školské tašky

Školské tašky by mali spĺňať určité ergonomické kritériá.

Anatomické tvarovanie chrbtovej časti

Vhodná konštrukcia školskej tašky je veľmi dôležitá pre správny a zdravý vývoj chrbtice vášho dieťaťa. Anatomicky tvarované školské tašky podporujú správny vývoj ich vyvíjajúcej sa chrbtice a držania tela. Školské tašky musia dobre sedieť na chrbte detí a umožniť správne rozloženie váhy nákladu. Dôležité sú dostatočne široké polstrované popruhy. A podstatné je aj pevné a dosť široké držadlo na ručné prenášanie školskej tašky.

Školské tašky

Je rozdiel v školských taškách pre prvákov a pre väčšie deti.

Školské tašky musia byť vidieť

V neposlednom rade musí byť tiež vidieť dieťa. Bezpečné školské tašky sa vyznačujú početnými reflexnými prvkami. Bezpečnosť a celkovú zdravotnú nezávadnosť samotnej školskej tašky nesmú rodičia podceňovať. Možno o dosť lacnejším nákupom tašiek  na tržniciach by sme sa mali vyhýbať. Bezpečné a zdravotne nezávadné školské tašky musia napĺňať bezpečnostné požiadavky a musia byť vyrobené z kvalitných materiálov, z ktorých sa neuvoľňujú zdraviu škodlivé látky. Súčasťou dizajnu školských tašiek sú rôzne reflexné farby, pásky, nášivky a odrazky. Všetko to zvýši viditeľnosť dieťaťa aj za zhoršených svetelných podmienok.

 

Tags

Súvisiaci článok

Pridať nový komentár