Členkové čižmy sú hitom každého roka - Party-Time Členkové čižmy sú hitom každého roka - Party-Time
Home   /   Móda  /  Zdravie  /  Produkty  /   Členkové čižmy sú hitom každého roka

Členkové čižmy sú hitom každého roka

Členkové čižmy sú hitom každého roka

Radi by sme povedali, že členkové čižmy sú hitom tohto roka, ale ony sú hitom každého roka! Vitajte vo svete zimnej obuvi! Nízke čižmy, kotníkové čižmy alebo čižmy po členky, akokoľvek ich nazvete, je to trendový druh obuvi, ktorý v prvých chladných dňoch a týždňoch roka prichádza práve včas. 

členkové čižmy
Členkové čižmy od Tommy Hilfiger

Členkové čižmy v rôznych dizajnoch 

Najjednoduchším typom členkových čižiem sú samozrejme klasické „krátke“ čižmy. Majú zapínanie na zips a klasický „čižmový“ zvršok. Syntetické a kožené materiály sa dajú kombinovať do všetkých farieb, asi Vás neprekvapí, že najpredávanejšou farbou je čierna, nasleduje hnedá alebo koňaková, béžová ale aj bordová. Týmto druhom čižiem nepokazíte v podstate žiadny outfit, hodia sa k šatom, rifliam, k formálnemu oblečeniu ako aj na voľný čas. 

Málo odlišným druhom sú chelsea členkové čižmy. Takisto majú jednoduchý vzhľad, ale namiesto zipsu ich zdobí guma – elastický materiál na bokoch zvršku. Vďaka tejto stavbe topánky sa zvršok dobre obúva, vyzúva a prispôsobí sa chôdzi. Chelsea čižmy majú pôvod v Spojenom kráľovstve, v čase kráľovnej Viktórie, kedy ich jej obuvník zmajstroval pôvodne z gumákov. Dnešné chelsea sú dostupné v rôznych materiáloch a prevedeniach, kvalitný syntetický materiál na nich dobre vyzerá a je aj veľmi praktický na údržbu.  

Členkové čižmy na šnurovanie sú hitom posledných rokov a ak ich zdobí efektná podrážka, šnurovanie je dômyselne zakomponované a majú v sebe akýkoľvek módny prvok a dizajn, určite sa Vám v modernom botníku osvedčia.  

členkové čižmy
Členkové čižmy Ricker

Majte svoje topánkové nároky 

Čo je v zime najväčšou požiadavkou na výber obuvi? Pohodlie, teplo, vodeodolnosť. Aby boli čižmy pohodlné, treba si ich vyskúsať v ideálnych podmienkach – na obe nohy, v ponožkách, ktoré v zime bežne používate (skúšanie na silonkách asi nebude dôvtipné vzhľadom k tomu, že nosíme hrubšie ponožky) a pokiaľ sa dá, vyskúšať si viacej modelov, prípadne aj vedľajšie čísla (polčísla). Čižmy nedávajú nohe toľko voľnosti ako letná obuv, napriek tomu sa medzi nimi dajú vybrať také, v ktorých sa chodidlá a členky budú cítiť ako v bavlnke. Nechajte sa viesť komfortom!  

Teplo a udržiavanie tepla v obuvi je kritérium číslo 2. Čižmičky, ktoré budete obúvať počas skorej jesene alebo skorej jari môžu byť bez zateplenia alebo len s miernym zateplením. Na tuhšiu zimu sa však treba pripraviť dokonalou podšívkou, zateplené huňaté topánky sú v istých dňoch na nezaplatenie!  

Zima je plná vody, snehu, čľapkaníc a toto rozhodne nechcete mať v topánkach! Preto je veľkým plusom, ak sú Vaše zimné topánky s vodeodolnou technológiou a napriek tomu priedušné. Majte svoje priority! Veselú a bezproblémovú topánkovú zimu Vám želáme!  

Tags

Súvisiaci článok

Pridať nový komentár