Dámske zimné topánky - Party-Time Dámske zimné topánky - Party-Time
Home   /   Móda  /  Zdravie  /  Produkty  /   Dámske zimné topánky

Dámske zimné topánky

Dámske zimné topánky

Keď sa povie zima, mnohých z nás rovno zamrazí, pretože zima je obdobie, ktoré ide doslova pod kožu! Zima sa prediera aj do našich šatníkov a botníkov, preto vždy keď sa na ňu chystáme, riešime aj dilemu kvalitného obutia. Na scénu prichádzajú dámske zimné topánky! Pripravte sa na mráz, ľad, šmýkajúce sa chodníky, ale aj na teplučké posedenia pri krbe, mäkučké prechádzky po snehovej perine či jednoducho vychádzky v štýlovej zateplenej obuvi. 

dámske zimné topánky
Dámske zimné topánky od Big Star

Dámske zimné topánky – snehule či šnurovačky? 

Keď sa povie dámske zimné topánky, väčšina si predstaví rovno zimné čižmy, ktoré sa so zimou, samozrejme, neodmysliteľne spájajú. Klasické a príťažlivé vysoké čižmy, nízke kožušinkové modely ale aj hravé a nanajvýš komfortné snehule – to je len jedna časť možností, ktoré zima so sebou prináša. Do zimnej obuvi sa rátajú aj zateplené šnurovacie topánky, niekto tomu hovorí „bagandže“, členkové tenisky či nazúvacie čižmy s podšívkou. Chlad Vás tak ľahko nedostane, ak si vyberiete obuv, ktorá Vám sedí a ktorá si s neduhmi počasia ľahko poradí.  

dámske zimné topánky
Dámske zimné topánky Tamaris

Dôležitý je zvršok aj podošva 

Najdôležitejším kritériom je materiál, z ktorého sú tie ktoré topánky vyrobené. Obdobie od novembra do februára sa vyznačuje vetrom, zrážkami, poľadovicami a naopak po rozpustenom snehu čľapkanicami. Aby sme sa v každom počasí cítili komfortne, nemôžeme pri výbere zimných topánok robiť kompromisy – pokiaľ ide o kvalitný zvršok. Najlepšie sú vodeodolné materiály, ktoré sa síce najskôr využívali v športovej obuvi, ale postupne sa pretavili aj do spoločenských modelov na každodenné užívanie. Technológie tex-mem zabezpečujú, že sa napriek stretnutiu s vodou Vaša noha bezpečne ukryje v suchu. Inovácie v podšívkach a podošvách zase zabezpečia, že sa voda síce do topánok nedostane, ale zároveň bude obuv priedušná a teda patrične „vyvetraná“.  

Dámske zimné topánky musia byť vybavené aj kvalitnou podošvou, ktorá zvládne nástrahy šmykľavých ciest. Podošvy s vrúbkovaným dizajnom alebo vibramy sú dokonale stabilné a siahame po nich s dobrým pocitom, že to robíme pre svoju bezpečnejšiu chôdzu. Hrubé podrážky nepatria len do voľnočasovej obuvi, oceníme ju samozrejme aj v každodenných modeloch do školy či do práce.  

Pre každú ženu je dôležité, aby sa praktická stránka dopĺňala so stránkou štýlovou. Zimná obuv je atraktívnou výzvou aj pre návrhárov, preto si dnes poľahky kúpite čižmy, ktoré sú chic, sexy a plnia svoju funkčnú úlohu. A tešte sa na zimu!  

Tags

Súvisiaci článok

Pridať nový komentár