Čo je nutné spraviť pre správnu starostlivosť o clip in vlasy? Čo je nutné spraviť pre správnu starostlivosť o clip in vlasy?
Home   /   Voľný čas  /  Móda  /   Akú starostlivosť si vyžadujú clip in vlasy?

Akú starostlivosť si vyžadujú clip in vlasy?

Akú starostlivosť si vyžadujú clip in vlasy?

Po rozčesaní, umytí a použití kondicionéru, nasledujú ďalšie dôležité kroky v starostlivosti o clip in vlasy. Nasledujúce kroky a tipy platia pre všetky typy clip in vlasov, so všetkým typmi uchytení.

Po umytí nechajte clip in vlasy vyschnúť prirodzene

clip in vlasy

Aj clip in vlasy môžu vyzerať veľmi prirodzene

Nechať vlasy schnúť prirodzene nie je vždy také jednoduché, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Komplikácie nastávajú ak máte vlasové predĺženia, ktoré sa neskladajú, ale sú nastálo a niekedy jednoducho nemáte čas, nechať si vlasy vyschnúť prirodzene.

Pokiaľ však takú možnosť máte, určite tak urobte. Clip in vlasy dostávajú zabrať rôznymi tepelnými úpravami ako žehlenie a natáčanie, rovnako ako vaše prirodzené vlasy. Na rozdiel od prirodzených však nedostávajú výživu z pokožky hlavy, a tak môžu byť náchylnejšie na poškodenie teplom.

Preto, ak máte možnosť, radšej si privstaňte alebo začnite so skrášľovacou rutinou o 30 minút skôr a nechajte vlasy vyschnúť pomaly a prirodzene.

Clip in vlasy starostlivo skladujte

clip in vlasy

Vlasy si pravidelne češte

Clip in vlasy, príčesky, parochne či umelé vlny, všetky tieto vlasy musia byť starostlivo skladované ak ich práve nenosíte. Ak budete v tomto kroku dôkladná, nikdy sa vám nestane, že predĺženia budú nepoužiteľné práve vtedy keď sa na ne budete spoliehať.

Ak sa chystáte vlasy uskladniť na dlhší čas, dôkladne ich umyte, vysušte a rozčešte. Potom ich uskladnite do takého obalu, ktorý bude vyhovovať ich dĺžke.

Vlasy ktoré chcete uskladniť na pár mesiacov by nemali byť zložené na polovicu alebo na viac častí. Mali by ste ich uskladniť na tmavé miesto aby z nich slnko nevytiahlo farbu.

Clip in vlasy často zopínajte

clip in vlasy

Dokonalý účes behom pár minút

Ak máte clip in vlasy, ktoré nie sú snímateľné ale máte ich na niekoľko mesiacov, často ich spínajte štipcom alebo gumičkou.

Tento návyk aplikujte napríklad pri cvičení alebo pri spánku. Pri cvičení je zopínanie vlasov vhodné kvôli ich možnému vystaveniu potu a následnému častému umývaniu.

Pri spánku zase zopnutím obmedzíte možnosť ich zamotania alebo zlámania. Aj pri bežných aktivitách, pri varení alebo upratovaní, si vlasy zopnite a predíďte tak ich mechanickému poškodeniu.

Tags

Súvisiaci článok

Pridať nový komentár