Všetko o tom, ako vlastne investovanie na burze funguje Všetko o tom, ako vlastne investovanie na burze funguje
Home   /   Voľný čas  /  Zábava  /  Najlepšie články  /   Ako funguje investovanie na burze?

Ako funguje investovanie na burze?

Ako funguje investovanie na burze?

Obchodovanie na burze láka mnoho ľudí. Nie každý má ale znalosti a vyzná sa v jednotlivých druhoch akcií, akciových trhoch a stratégii investovania na burze. Pokiaľ ste úplný začiatočník, netreba sa vôbec unáhliť. Rozumné a potrebné je venovať sa podrobnejšie štúdiu fungovania burzy ako takej. Absolvovať niekoľko dobrých seminárov organizovaných dobrými brokerskými firmami. Čo to vlastne investovanie na burze je? Veľmi zjednodušene sa dá povedať, že burza je označenie pre miesto, kde sa stretáva ponuka s dopytom. Ide o organizovaný trh, kam jedni prídu s úmyslom predať a iní s úmyslom kúpiť. Potom už záleží na tom, aké má daná burza zameranie.

Investovanie na burze

Jedni predávajú, druhí nakupujú.

Investovanie na burze s jasným cieľom.

Úplní začiatočníci snažiaci sa obchodovať s akciami na burze môžu mať aj určitú výhodu. Je totiž dôležité si hneď na začiatku stanoviť jasný cieľ a potom zvoliť tú najpriamejšiu cestu k jeho dosiahnutiu. Avšak kto sa má zorientovať v tej nadmiere odborných príručiek, článkov, kurzov, seminárov? Rôznych video prezentácií od finančných poradcov či brokerských spoločností? Mnohí začínajúci obchodníci tak strávia veľa času “samo štúdiom”, ktoré ale nemusí byť ucelené. Všetky tieto informačné zdroje môžu prinášať veľmi cenné a užitočné informácie, ale ak si ich nedokážeme správne utriediť, môžeme skĺznuť do pozície večného študenta a vlastne sa nedokážeme posunúť ďalej.

Investovanie na burze

Burza dohliada na správny priebeh medzi nakupujúcim a predávajúcim.

Ako investovanie na burze funguje?

Burza a burzové obchodovanie funguje na princípe obojstrannej aukcie, v ktorej sa stretávajú nakupujúci a predávajúci. Nakupujúci vyjadrujú ochotu nakupovať, inými slovami chcú investovať svoje finančné prostriedky do určitých investičných produktov. Predávajúci zase vyjadrujú ochotu predávať svoje vlastné produkty. Burza ako inštitúcia dohliada na to, že sa všetko deje v rámci pravidiel a že nikto nemá výhodu nad ostatnými. Špecifikuje aj určité štandardy investovania na burze. Samotná burzová infraštruktúra je veľmi komplexná sieť výkonných počítačov, ktoré neustále kótujú nákupné a predajné príkazy, vykonávajú a zaznamenávajú obchody a aktualizujú trhové dáta.

 

 

Tags

Súvisiaci článok

Pridať nový komentár