Zdravotné pomôcky pre seniorov zabezpečujú voľnosť a sebavedomie Zdravotné pomôcky pre seniorov zabezpečujú voľnosť a sebavedomie
Home   /   Zdravie  /  Produkty  /   Zdravotné pomôcky pre seniorov

Zdravotné pomôcky pre seniorov

Zdravotné pomôcky pre seniorov

Lekárska pomoc a zdravotné pomôcky pre seniorov sa stávajú s pribúdajúcim vekom čoraz viac skloňovanou témou. Faktom je, že u starších ľudí je pravdepodobnejšie, že sa vyskytnú závažné ochorenia ako u mladších ľudí. Ako starneme, naša rovnováha sa často môže stať ťažšie udržateľnou, čo vedie k pádom. Hoci pád je nepohodlný a bolestivý v akomkoľvek veku,  pre starších ľudí môže mať dramatické následky – starším kostiam trvá omnoho dlhšie, kým sa zregenerujú, a len zriedka sa obnoví kompletná funkcia. Štatistiky ukazujú, že viac ako 30% ľudí vo veku nad 65 rokov zažíva najmenej jeden pád každý rok, pričom pravdepodobnosť pádu sa časom zvyšuje. Aj preto je pre seniorov veľmi podstatné byť si sebou čo najistejší, a v prípade potreby mať pri sebe pomoc čo najskôr.

Zdravotné pomôcky pre seniorov

Zdravotné pomôcky zachraňujú životy

Zdravotné pomôcky zabezpečujú seniorom väčšiu voľnosť

Vzhľadom na vysoké náklady na súkromnú starostlivosť sú zdravotné pomôcky čoraz viac využívanejšie a populárnejšie aj u nás. Zdravotné pomôcky pre seniorov sú zariadenia, ktoré sú určené a pomáhajú ľuďom, ktorí majú problémy s pohybom. Môžu vďaka nim využívať väčšiu slobodu a nezávislosť , alebo byť pod neustálou kontrolou či v spojení so svojimi blízkymi v prípade núdze. Jedným z ideálnych spôsobov, ako ostať nezávislý, je mať správne nástroje a pomôcky potrebné na vykonávanie každodenných činností. Výsledkom má byť schopnosť sa obliecť, dostať sa hore a dole z kresla, postele alebo z WC sedadla, proste byť mobilný. Medzi mnohými kategóriami denných životných pomôcok môže správny výber výrazne uľahčiť plnenie týchto každodenných úloh.

zdravotné pomôcky pre seniorov

Udržujte svojich blízkych v dobrej nálade

 

Zdravotné pomôcky pre seniorov a ich využitie

Zdravotné pomôcky spravidla využívajú ľudia, ktorí majú postihnutie alebo zranenia, alebo starší dospelí, ktorí sú vystavení zvýšenému riziku pádu. Tieto zariadenia poskytujú niekoľko výhod pre užívateľov, vrátane väčšej nezávislosti, zníženej bolesti a zvýšenej dôvery a sebavedomia. K dispozícii je široká škála mobilných a kontrolných zariadení, ktoré vyhovujú takýmto potrebám – od palíc, bariel, náramkov prvej pomoci až po invalidné vozíky a schodiskové výťahy.

Tags

Súvisiaci článok

Pridať nový komentár