Aj o náramky sa treba vedieť správne starať - Party-Time Aj o náramky sa treba vedieť správne starať - Party-Time
Home   /   Móda  /   Aj o náramky sa treba vedieť správne starať

Aj o náramky sa treba vedieť správne starať

Aj o náramky sa treba vedieť správne starať

Náramky

Náramky

Jemné náramky zo zlata

Šperky a bižutéria patria k módnym doplnkom, ktoré dokonale dotvárajú vzhľad a vizáž a sú ozdobou každej ženy. Ponuka šperkov aj bižutérie je naozaj veľmi bohatá a pestrá, skrášľovať vás môžu rôzne náušnice, náramky, retiazky a náhrdelníky, brošne, ozdoby do vlasov či prstene.

Každý nový šperk, či ide o náramky, náhrdelníky, či prstene, je krásny, čistý, žiarivý a ligotavý, ale ako zachovať jeho dokonalý vzhľad aj po mesiacoch či dokonca rokoch používania?

Aby boli šperky krásnou a dokonalou ozdobou, vyžadujú si aj určitú pravidelnú starostlivosť, ktorú volíme s ohľadom na použitý materiál, podľa toho či ide o zlato, striebro, bižutériu, chirurgickú oceľ či dokonca vzácne perly alebo drahé kamene.

Zlato a striebro

náramky

Šperky dodajú vášmu celému outfitu štýl

Zlato, či už biele alebo žlté, je vzácny a jemný kov, ktorý však našťastie nie je až tak náchylný na skazu a znečistenie, no i napriek tomu si vyžaduje pravidelnú starostlivosť, aby mohol byť skutočne žiarivou ozdobou ako sa od šperku očakáva. Raz ročne je najlepšie zveriť zlaté náramky, retiazky a prstene odborníkom, ktorí ich precízne vyčistia ultrazvukom.

Doma môžete zlato v prípade potreby čistiť vo vode s pridaním trošky jemného saponátu a po dôkladnom opláchnutí ho vysušiť a vyleštiť handričkou.

Striebro je potrebné leštiť špeciálnou handričkou na čistenie striebra, ale netreba zabúdať, že jeho prirodzenou vlastnosťou je jeho oxidácia, čo znamená, že u striebra je bežné, že časom sčernie.

Perly, diamanty a drahé kamene

náramky a prstene

O pravé perly je potrebné sa starať

Perly sú veľmi citlivé na vonkajšie vplyvy (napr. na teplo, pri zahriatí strácajú lesk aj farbu, ale aj na pot či príliš suchý vzduch). Náramky aj náhrdelníky z perál navlečených na hodvábnej niti skladujte vždy položené a nie zavesené, aby sa niť príliš nenatiahla pod ťarchou perál. Ich čistenie zverte vždy odborníkom.

Pre diamanty je dôležité odkladať ich oddelene a uchovávať ich vždy samostatnom puzdre či vrecúšku, aby nepoškriabali ostatné šperky, keďže diamant je najtvrdším nerastom.

Šperky zdobené drahými kameňmi ako napr. jantár ušetrite od kontaktu s vodou.

Tags

Súvisiaci článok

Pridať nový komentár