Dioptrické okuliare na mieru  - Party-Time Dioptrické okuliare na mieru  - Party-Time
Home   /   Móda  /  Najlepšie články  /  Zdravie  /   Dioptrické okuliare na mieru 

Dioptrické okuliare na mieru 

Dioptrické okuliare na mieru 

    Výber správnych dioptrických okuliarov nie je jednoduchá záležitosť. V prvom rade stojí za zmienku, že kúpe okuliarov by malo predchádzať očné vyšetrenie. V závislosti od zrakovej chyby stojí za to zvážiť vhodné rámy. Dôležité je, aby plnili úžitkové funkcie a ladili s tvarom tváre. Základné vyšetrenie zraku ako aj asistenciu pri výbere rámov poskytujú aj niektoré špecializované optiky.  

    Pri výbere dioptrických okuliarov sa oplatí venovať pozornosť tomu, aby kontrastovali s tvarom našej tváre. V optikách je možnosť odbornej konzultácie s poradcom, ktorý vám pomôže vybrať tie správne rámy.  

Dioptrické okuliare
Pri výbere okuliarov treba brať do úvahy viacero faktorov, vrátane tvaru vašej tváre.

Dioptrické okuliare pre prácu s počítačom 

     Na čo sa oplatí pamätať pri zohľadnení potrieb pre nové dioptrické okuliare? Prvá vec, ktorú by sme si mali vždy určiť, sú naše potreby týkajúce sa použiteľnosti dioptrických okuliarov. Ak máme poruchu zraku, pracujeme dlho pred počítačom, často používame mobilný telefón, oplatí sa poobzerať sa po špeciálnych modeloch alebo špeciálnych okuliaroch na prácu pri počítači. Zdravie našich očí by v tomto ohľade malo byť vždy prioritou. Dioptrické okuliare so špeciálne upravenými sklami ako aj najjednoduchšie okuliare na prácu pri počítači sa dajú nájsť kvôli prehľadu aj na internete. Oplatí sa navštíviť aj poradcu v optike. Čo najviac vedieť o tom, aké dioptrické okuliare sú najvhodnejšie pre našu zrakovú chybu.  

dioptrické okuliare pre prácu s počítačom
Ak veľa pracujete za počítačom, do špeciálnych okuliarov na tento účel sa naozaj oplatí investovať.

 Ako si vybrať dioptrické okuliare podľa tvaru tváre?

    Keď po vyšetrení u odborníka viete, aký druh šošoviek potrebujete, potom je čas premýšľať o rámoch. V dnešnej dobe sa výber akýchkoľvek  okuliarov príliš nelíši od hľadania dokonalého módneho doplnku. Prispievajúci k vášmu vzhľadu a štýlu. Aby sme si vybrali akékoľvek okuliare, budete musieť určiť tvar svojej tváre. Na jej určenie budeme potrebovať zmývateľnú fixku. Potom sa postavte pred zrkadlo. Skúste prižmúriť jedno oko a obkreslite tvar tváre, ktorý vidíte v zrkadle. Užitočné môže byť aj označenie výškových bodov čela, lícnych kostí alebo brady. Aký geometrický tvar sa najviac podobá kresbe na zrkadle a ako si vybrať dokonalé dioptrické okuliare? Asi najrozumnejšie je zájsť si do dobrej optiky a poradiť sa. 

Tags

Súvisiaci článok

Pridať nový komentár