Dámska móda a predpísaný dresscode - Party-Time Dámska móda a predpísaný dresscode - Party-Time
Home   /   Móda  /   Dámska móda a predpísaný dresscode

Dámska móda a predpísaný dresscode

Dámska móda a predpísaný dresscode
Dámska móda

Dámska móda na Milujem-Topanky.sk

Dámska móda a spoločenská etiketa k sebe nerozlučne patria. Či už vám príde pozvánka na firemný večierok, vernisáž, koncert, ples či svadbu, je dôležité primerane a vhodne sa obliecť. A ak navyše máte priamo v pozvánke uvedený požadovaný dresscode je potrebné, aby ste danému výrazu na pozvánke aj rozumeli a aby ste presne vedeli čo si smiete či nesmiete obliecť.

Dôležitou úlohou ženy je mať spoločenské oblečenie vždy zladené s partnerom, napr. ak majú muži na pozvánke predpísaný smoking, je samozrejmosťou, že žena si oblečie vždy dlhé večerné šaty siahajúce po členky. Aj toto určuje dámska móda.

White tie a Black tie dresscode

Dámska móda - Pánska móda

Black tie dresscode pre pánov

Pod slovíčkom White sa ukrýva ultra formálny, najluxusnejší a zároveň najprísnejší dresscode. Pre dámy to znamená naozaj noblesné, dlhé večerné šaty bez extravagantných či príliš kreatívnych kúskov. Žiadne zúžené siluety, ale pompézne sukne a živôtikový vrch bez rukávov, vysoké rukavičky, uzavreté topánky a vyčesané vlasy. Pre pánov to znamená frak a luxusnú košeľu s bielym motýlikom.

Klasický Black tie dresscode, to je dámska móda v podobe dlhých večerných šiat, ktoré už nemusia byť až natoľko pompézne a povolené sú už aj užšie strihy, zahalené ramená či výraznejšie farby. Účes by mal byť vyčesaný do drdolu a topánky stále jedine uzavreté. Páni musia mať smoking, bielu košeľu a čierneho motýlika.

Uvoľnenejší Formal dress

Dámska móda - koktejlové šaty

Večerné koktailové šaty

Pozvánka s uvedeným “Formal” prípadne “Coctail” štýlom oblečenia pre dámu znamená už možnosť obliecť si aj elegantné koktejlové šaty či tzv. malé čierne šaty, avšak luxusnejšieho vzhľadu (ak ide o ples, je lepšie zvoliť si dlhé plesové šaty). Tento štýl je už o niečo uvoľnenejší – pánom postačí oblek s kravatou a dámy už nemusia mať ani vlasy striktne vyčesané do drdolu.

Dámska móda a Informal dresscode

Informal dresscode je typický pre svadby, kde vám postačia elegantné dlhé či kratšie šaty, ale zabudnúť by ste v tomto prípade mali na bielu farbu – tá je tentoraz vyhradená iba pre nevestu, prípadne pre družičky.

Súvisiaci článok

Pridať nový komentár