Home   /   Zábava  /   Prečo si vypúšťame lampióny šťastia?

Prečo si vypúšťame lampióny šťastia?

Prečo si vypúšťame lampióny šťastia?

Vypúšťanie lietajúcich lampiónov šťastia pochádza z Číny a predstavuje symbol bystrosti a lásky. Číňania ich vypúšťajú na Nový Rok s prianím šťastia a úspechu do ďalšieho roka. Časom sa tento rituál vypúšťania lampiónov šťastia rozniesol aj do Európy a do celého sveta. U nás v Európe ich však vypúšťajú hromadne a verejne len pri rôznych špeciálnych akciách, festivaloch alebo iných oslavách súkromných aj verejných, alebo súkromne pri akejkoľvek príležitosti.

lampióny šťastia

Lampióny šťastia ako symbol bystrosti, lásky a splnených prianí.

Typy lampiónov šťastia

Visiace lampióny – sú veľmi bežné, používajú sa ako letné exteriérové svietidlá, dekoratívne svietidlá do spální, a niekedy sú súčasťou pouličných osvetlení.

Lietajúce lampióny – najbežnejšie a najobľúbenejšie lampióny šťastia, ktoré sa vypúšťajú v noci s nejakým prianím. Sú poháňané stúpajúcim horúcim vzduchom s generovaným plameňom.

Plávajúce lampióny – tieto lampióny sa používajú ako nočné svietidlá v bazénoch alebo jazierkach a rybníkoch. Tieto lampióny môžu mať rôzne tvary, obľúbené sú napr. tvary kvetu lotosu. Vytvárajú krásny odraz na vodnej hladine, pôsobia romanticky a pekne.

lampióny šťastia

Červený lampión šťastia v tvare srdca.

Darujte lampióny šťastia

Hľadáte milý darček pre niekoho, kto pre vás veľa znamená? Chcete nájsť niečo špeciálne a sentimentálne čo stojí málo peňazí no znamená veľa? Lampióny šťastia sú dokonalým darčekom, pri ktorom si darovaný môže aj niečo priať. Je to tiež veľmi milé a romantické gesto pre priateľku či priateľa, ak si obaja spoločne niečo želajú a vypustia svoj lampión šťastia do neba. Aj keď prvotný dôvod lampiónov sa stále stotožňuje s pôvodom z Číny, u nás v Európe si vypúšťame lampióny šťastia pri rôznych príležitostiach a každý si praje splnenie svojich tajných snov.

Nezabudnuteľný zážitok poskytne vypustenie lampiónov šťastia počas dovolenky, na nádhernom exotickom mieste, počas horúceho letného večera. Môžete sledovať ako je lampión šťastia unášaný do nočnej oblohy plnej žiarivých hviezd. Mnohí veria v magickú silu takého priania. Pre iných je to len milý rituál, pekné gesto alebo jednoducho zážitok. Vypustiť lampión šťastia je veľmi jednoduché, aj keď zvyčajne je postup napísaný na obale každého lampiónu, ktorý si zakúpite.

Tags

Súvisiaci článok

Pridať nový komentár