Home   /   Bývanie  /   Moderná obývačka – nábytok, farby, doplnky

Moderná obývačka – nábytok, farby, doplnky

Moderná obývačka – nábytok, farby, doplnky

Moderná obývačka môže slúžiť mnohým rôznym funkciám od formálneho posedenia až po neformálne pohodové leňošenie. Keď začnete hľadať nápady pre minimalistickú modernú obývačku so štýlom a vkusom, premýšľajte hlavne nad účelom, na ktorý bude vaša obývacia izba najviac slúžiť. Či máte v obývačke aj jedálenský kút, kde radi a často hostíte priateľov, alebo sa vo vašej obývačke občas odohrávajú aj pracovné stretnutia, vaša moderná obývačka je zároveň hosťovskou izbou, alebo je to čisto rodinná útulná miestnosť pre pohodu a relax. Zamerajte sa na niekoľko základných predmetov, ako je hlavná pohovka alebo sedačka, konferenčný stolík a TV zariadenie či krb. Od týchto by sa ďalej mal odvíjať ostatný nábytok, zariadenie, doplnky a dekorácie do obývačky.

moderná obývačka

Moderná obývačka pôsobí luxusne a elegantne.

Sedačky tvoria základ obývačky

Základom modernej obývačky je kvalitná pohovka a originálny konferenčný stolík. Ďalej sú podstatné rôzne doplnky, ktoré sa vyberajú aj podľa veľkosti obývačky. Je to to prvé, čo si každý hneď pri vstupe do miestnosti všimne, a to podstatné, čo sa v modernej obývačke využíva najviac. Kvalitnú sedačku využijete aj ako náhradnú posteľ v prípade potreby. Mala by byť predovšetkým pohodlná a lichotiť svojím vzhľadom celej obývačke.

moderná obývačka1

Moderná obývačka vám bude plniť viacero funkcií.

Moderná obývačka podľa seba

Na to, ako má vyzerať moderná obývačka nie sú konkrétne pravidlá. Každý chce docieliť priestor, ktorý bude spájať rodinu a vytvárať im a ich hosťom prostredie s príjemným pocitom, ktoré bude zároveň funkčné pre každodenné bývanie. Veľa ľudí sa pri zariaďovaní obývačky rozhodne pre super neutrálne farby alebo odvážne a pestré. Je to v poriadku pokým to ani v jednom nie je prehnané. Moderná obývačka by mala mať dokonalý súlad farieb, textúr a dekorácií. Najmä preto aby vytvárala prostredie presne s takým pocitom, ktorý chcete docieliť. Spravidla platí, že ak sa rozhodnete pre neutrálne farby na veľkých plochách ako sú steny, pohovka, či podlaha/koberec, potom pestrejšie farby môžete využiť na doplnkoch ako sú dekoračné vankúše či lampy. Naopak, ak sa rozhodnete pre sedačku vo výraznej farbe alebo s netradičným vzorom, potom je dôležité vyberať doplnky v tlmených a neutrálnych farbách s jednoduchým dizajnom. Internet ponúka dnes už nespočetne veľa nápadov a inšpirácií pre dokonalú modernú obývačku všetkých rozmerov.

Tags

Súvisiaci článok

Pridať nový komentár