Home   /   Cestovanie  /  Móda  /   Kufor dvoj alebo radšej štvorkolieskový?

Kufor dvoj alebo radšej štvorkolieskový?

Kufor dvoj alebo radšej štvorkolieskový?

Tohtoročná dovolenková sezóna je opäť v plnom prúde a bez vhodných cestovných tašiek a kufrov sa asi ťažko zaobídeme. Vyťahujeme tie staršie, niekoľkokrát použité a „doráňané“. Zisťujeme, že by sa nám zišlo niečo iné. Lepšie, praktickejšie, odolnejšie a aj pevnejšie. Dôležitú úlohu pri výbere cestovného kufra hrá materiál. Ten určuje odolnosť celého jeho vnútra. Ochrana našej osobnej batožiny pri cestovaní autom nie je až tak stresujúco dôležitá. Pri využití výhod leteckej dopravy je však materiál a konštrukcia kufra doslova zásadná. Na letiskách, ako je všeobecne známe, nie je s našim kufrom manipulované príliš šetrne. Preto treba kufor vyberať s rozumom.

kufor

Kufor je potrebné dobre zvážiť.

Textilný, koženkový alebo plastový kufor?

Klasický textilný kufor sa hodí pre cestovanie vlakom, autobusom a osobnými autami. Riziko poškodenia kufra je minimálne. Často má veľa vonkajších praktických vreciek, ktoré nám dobre poslúžia. Textilné kufre môžu byť po pristáti na letisku potrhané, špinavé a porezané. Tomu sa dá čiastočne predísť zabalením kufra do plastovej fólie priamo na letisku pred odletom na dovolenku. Textilné kufre sú perfektné aj ako príručná batožina, kde je riziko poškodenia minimálne. A  navyše sú elegantné, ľahké a za prijateľnú cenu.

Nepremokavý kufor „škrupinka“

Pevné a stále častejšie viditeľné sú kufre vyrobené z odolných materiálov, najčastejšie z hliníka, nylonu a polyesteru. Sú nepremokavé a prepravované osobné veci máme v suchu. Ľahko sa udržujú, nečistoty stačí len utrieť handričkou. Sú ťažšie, ale pevnejšie a mimoriadne odolné voči poškriabaniu. Škrupinový kufor sa vyznačuje vysokou odolnosťou voči mechanickému poškodeniu, a tak v nich možno prevážať aj krehkejšie veci.

kufor

Kufor s dvoma, alebo štyrmi kolieskami?

Kufor na kolieskach s ručným pohonom

Na výber máme aj kufor s dvomi či štyrmi kolieskami. Takto vybavený kufor ľahšie prekonáva drobné prekážky na ceste za vytúženou dovolenkou. Dôležitý je aj materiál, z ktorého sú kolieska vyrobené. Odolnejšie plastové kolieska upozornia na to, že práve takýto kufor prechádza okolo vás. Pogumované kolieska sú zase o dosť tolerantnejšie a jazdia si spoločne s kufrom omnoho tichšie.

Tags

Súvisiaci článok

Pridať nový komentár