Home   /   Cestovanie  /   Dovolenka Egypt – raj na zemi!

Dovolenka Egypt – raj na zemi!

Dovolenka Egypt – raj na zemi!

Vybrať dovolenkovú destináciu nie je vôbec jednoduché. Na svete je toľko nádherných miest, že vybrať iba jednu z nich sa môže zdať priam nemožné. Dovolenka Egypt však ponúka všetko po čom na letnej dovolenke túžite. Nielen prenádhernú prírodu, ale aj pyramídy, sfingy a iné zaujímavosti, ktoré nikde inde vo svete neuvidíte. Egypt je aj synonymom bohatého podmorského života, vďaka čomu si tu príde na svoje každý milovník potápania či šnorchlovania. V zemi faraónov máte na výber hneď z niekoľko možností. Buď ostať na pobreží a vychutnávať si pláže, more a slnko alebo sa vydať na cestu za pamiatkami, ktorých je v Egypte požehnane. Najlepšie však je, ak urobíte kompromis a užijete si oddych a zároveň uhasíte túžbu po spoznávaní pamiatok.

dovolenka Egypt

Dovolenka Egypt je zážitok, na aký sa nezabúda.

Dovolenka Egypt vonia históriou!

Dovolenka Egypt to nie je iba horúce slnko, čisté more a rozprávkové pláže, ale predovšetkým história všade kam sa vyberiete. Predstavte si do neba sa týčiace pyramídy v Gíze ako jeden zo siedmych divov sveta. Ďalej obrovské sfingy s hlavou človeka a telom leva strážiace mesto mŕtvych či slávne Údolie kráľov s legendami opradenou Tutanchamónovou hrobkou. Dovolenka Egypt tu však ani zďaleka nekončí! V Karnaku objavíte 4000 rokov starý egyptský chrámový komplex na ktorého výstavbe sa podieľalo až 10 faraónov, ale aj chrámy v Abu Simbel – faraón Ramssess II. ich dal postaviť, aby zapôsobil na svoju ženu Nefertari. Samozrejme historických pamiatok je v Egypte omnoho viac a všetky si zaslúžia vašu pozornosť.

dovolenka Egypt

Dovolenka Egypt ponúka prekrásny podmorský svet.

Dovolenka Egypt – čo treba vidieť?

Byť v Egypte a nevydať sa za dobrodružstvom do púšte je priam hriech. O to viac ak ide o najväčšiu púšť na svete – Saharu. Zážitkom je aj plavba loďou po najdlhšej rieke sveta Níl alebo napríklad turistika na horu Sinaj – pútnické miesto zahŕňa Mohammeda Aliho, čaká aj Tutanchamónova maska v Egyptskom múzeu. Pripravte sa však na skutočnú metropolu, pretože Káhira sa so svojimi 20 mil. obyvateľov radí k najväčším svetovým metropolám.

Tags

Súvisiaci článok

Pridať nový komentár