Home   /   Bývanie  /   Čím čistiť fasádu?

Čím čistiť fasádu?

Čím čistiť fasádu?

Čím čistiť fasádu? Táto otázka prichádza od majiteľov rodinných domov, ale aj komerčných priestorov pomerne často, zväčša už po piatich rokoch, odkedy aplikovali na svoju budovu nový fasádny náter. Päť rokov je totižto doba, počas ktorej sa na fasáde usádza dym, smog a prach, čo vedie k viditeľne znečistenej fasáde už na prvý pohľad. A keďže nová fasáda nie je zanedbateľnou investíciou, majitelia po piatich rokoch hľadajú iné riešenia než len fasádu premaľovať, aby znova vyzerala ako nová. Najefektívnejšie riešenie je fasádu vyčistiť – zostáva však otázka, čím čistiť fasádu?

čím čistiť fasádu

4 možnosti, čím čistiť fasádu svojpomocne

Vysokotlakové čistenie

Najčastejším spôsobom svojpomocného čistenie fasády je vysokotlakové čistenie (wapka). Vysoký tlak vody dokáže odstrániť bežné nečistoty na fasáde, avšak treba myslieť na to, že ak sa prevedie nesprávne, môže vašu fasádu poškodiť. Pri čistení teda treba myslieť hlavne na to, aby ste od fasády dodržiavali odstup 15 cm.

Čistenie fasády rotačnou kefou + chémia na čistenie fasád

Druhou možnosťou je čistenie fasády rotačnou kefou. Tu už však prichádza na rad aj chémia na čistenie fasád, ktorú musíte vybrať naozaj opatrne, aby vaša fasáda nezostala fľakatá alebo úplne poškodená. Vo všeobecnosti je však čistenie rotačnou kefou, chémiou a vodou o čosi šetrnejšie, než svojpomocné čistenie fasády vysokotlakovým čističom.

Pieskovanie a suchý ľad

Pieskovanie je tiež jedným zo spôsobov, ako svoju fasádu vyčistiť, avšak je vhodný skôr pre kamenné fasády. Ak nemáte práve kamennú fasádu, kvôli vysokej prašnosti tento spôsob vôbec neodporúčame. Nuž a dostávame sa k poslednej možnosti, čím čistiť fasádu a tou je suchý ľad. Na našom trhu je to pomerne novinka, ktorá však určite osloví všetkých nadšencov ekológie.

profesionálne čistenie fasád

Profesionálne čistenie fasád

Ak sa nechcete trápiť svojpomocným čistením fasády, naše odporúčanie je, aby ste sa obrátili na profesionálnu firmu, ktorá sa čisteniu fasád venuje. Kvalitná firma pozná rôzne typy fasád, vďaka čomu vyberie pre vás ten najefektívnejší a zároveň najšetrnejší spôsob čistenie fasády a to už od 3,8 eura za meter štvorcový.

Súvisiaci článok

Pridať nový komentár