Home   /   Cestovanie  /  

Určite ste postrehli, že Bulharsko spolu s Tureckom patrí k najobľúbenejším dovolenkovým destináciám nás Slovákov a to oprávnene. Je to nielen krajina krásnych pláží, ale aj pôsobivých historických a kultúrnych pamiatok a prírodných krás. Nájdete tam príjemné podnebie, čisté more a v neposlednom rade aj dostupné ceny, čo je vlastne aj jedným z dôvodov, prečo je táto krajina u turistov taká populárna. Dovolenka Bulharsko je ideálna nielen pre mladých, ale aj pre všetky vekové kategórie a to tak pre cestovateľov samotárov, dvojice či dokonca rodiny s deťmi. Každý si tu nájde niečo čo ho bude zaujímať. Bulharsko si jednoducho zamilujete!

Bulharsko

Bulharsko sa v posledných rokoch spopularizovalo.

Bulharsko – spoznajte všetky jeho zákutia!

Bulharské pobrežie priam prekypuje množstvom krásnych pieskových pláží, pričom medzi najvychytenejšie patrí známe Slnečné pobrežie či Zlaté piesky. Nálepku najkrajšia pláž si však zaslúžila pláž Albena so sto metrov širokými plážami, pozvoľným vstupom do mora, jemným pieskom a pyramídovými hotelmi, kde máte z každej izby výhľad na more. Za návštevu rozhodne stojí aj čiernomorské mesto Varna. Varna je pulzujúce, živé miesto, ktoré vás nadchne! Čaká tu na vás prímorský park, múzeá, planetáriá, ale aj rímske verejné kúpele a mnohé iné atrakcie. Autentický divadelný amfiteáter či pôsobivé historické centrum si zase môžete pozrieť v čarovnom meste Plovdiv, no za pozornosť stojí aj prastaré bulharské mesto Nessebar, Rila, Veliko Tarnovo či hlavné mesto Bulharska – Sofia s tou najkrajšou katedrálou akú ste kedy videli.

Bulharsko

Bulharsko si zamilujete!

Údolie ruží aj podzemný vodopád – aj také je Bulharsko!

Bulharsko má však obrovské množstvo prekrásnych miest, ktoré stoja za vašu pozornosť. Spomenúť by sme mali aspoň termálne kúpele v Hisari, jaskyne a najvyšší podzemný vodopád na celom Balkáne Diablovo hrdlo, malebné mestečko Sozopol s opustenými zátokami a nudistickou plážou či prístavné mesto Burgas, ktoré vďaka príjemnej klíme, teplému moru a ojedinelými plážami s liečivým čiernym pieskom a bahnom láka turistov z celého sveta. Netreba však zabúdať ani na nádherné Údolie ruží, kde sa vám naskytne dychberúci pohľad na ružové polia, ktoré na široko-ďaleko šíria tú najomamnejšiu vôňu akú ste doteraz cítili. Tak baľte kufor a vydajte sa do dovolenkového raja – vydajte sa do Bulharska!

Tags

Súvisiaci článok

Pridať nový komentár