Vinotéky s modulárnym systémom - Party-Time Vinotéky s modulárnym systémom - Party-Time
Home   /   Najlepšie články  /  Bývanie  /  Zábava  /  Produkty  /   Vinotéky s modulárnym systémom

Vinotéky s modulárnym systémom

Vinotéky s modulárnym systémom

Ktokoľvek z nás, kto si občas kúpi zopár fliaš vína sa pravdepodobne príliš nezamýšľa nad tým, ako je dôležité vedieť čo všetko vplýva na kvalitu vína. Čo sa deje vo vnútri nedopitej fľaše niekoľko dní až týždňov odloženej v chladničke. Zamysleli ste sa niekedy, ako čo najsprávnejšie skladovať fľaše s vínom? Pokiaľ sa jedná o profesionálnych výrobcov a predajcov vína, majiteľov reštaurácií alebo vinotéky, tak tí v tom majú s najväčšou pravdepodobnosťou jasno. Čo všetko je potrebné  pri  skladovaní vína zabezpečiť, aby sa minimalizovali negatívne vplyvy na kvalitu vín. Sledovať aj také faktory pri väčšom množstve skladovania fliaš vína od rôznych výrobcov, ako je poloha fliaš, teplota, svetlo a vlhkosť vzduchu.  

vinotéky
Vinotéky sú aj štýlovým doplnkom interiéru

Prečo sa rozhodnúť pre domácu vinotéku 

   Pokiaľ nám záleží na tom, aké kvalitné víno nalejeme sebe alebo svojim hosťom, potom je potrebné zamyslieť sa aj nad tým, ako dlho chcete tie svoje fľaše s vínom uskladňovať. S akým uzáverom sú fľaše uzavreté. Pri krátkodobom uskladnení môžu byť fľaše uskladnené bez ohľadu na typ uzáveru v zvislej polohe. Pri dlhšom uskladnení fľaše s klasickým korkovým uzáverom skladujeme vo vodorovnej polohe. Korková zátka je tak zvlhčovaná vínom, čo zabraňuje jej vysychaniu. A vtedy sa nám môže hodiť domáca vinotéka. Vyschnutá zátka zmenšuje svoj objem a zhoršuje sa jej priliehavosť k hrdlu fľaše. Vzduch sa dostáva dovnútra fľaše, reaguje s jej obsahom a dochádza k oxidácii vína. Znehodnotenie kvality vína môžu zapríčiniť aj nežiaduce mikroorganizmy prenikajúce cez korkovú zátku.  

vinotéky
Vinotéky udržujú kvalitu vína

Špeciálna modulárna vinotéka 

   V reštauráciách a určite aj vo vinotékach organizujúcich ochutnávku vín,  sa pravidelne dostávajú do situácií čo s načatými fľašami vín rôznych značiek. Chcete jednoducho ochutnať viacero kvalitných vzoriek vína z rôznych oblastí sveta a nechcete vypiť všetky načaté fľaše vína? Aj na to existujú riešenia zohľadňujúce faktory pre zachovanie kvality vína. Jedná sa o špeciálne modulárne vinotéky. Po rozliatí vína sa pomocou stredových nástavcov na vinotéke a špeciálneho uzáveru fľaša uzatvorí. Výsledkom je, že do nej nepreniká vzduch, ktorý má neblahé účinky na víno. Veľkou výhodou tohto systému je udržanie kvality vína vo fľaši až do troch týždňov od jej prvého otvorenia. 

Tags

Súvisiaci článok

Pridať nový komentár