Topánky na svadbu by mali byť pohodlné počas celej zábavy Topánky na svadbu by mali byť pohodlné počas celej zábavy
Home   /   Móda  /  Svadba  /   Svadobné topánky by vás nemali aspoň jednu noc tlačiť

Svadobné topánky by vás nemali aspoň jednu noc tlačiť

Svadobné topánky by vás nemali aspoň jednu noc tlačiť

Svadobná obuv je súčasťou oblečenia nielen nevesty, ale aj ženícha, pretože dotvára jeho celkový outfit. Výber topánok k slávnostnému pánskemu obleku je dokonca dôležitejší ako výber obuvi pre nevestu. Ženíchova obuv je totiž viac na očiach, pretože nevesta väčšinou starostlivo ukrýva svoje lodičky pod dlhými svadobnými šatami. Svadobná obuv pre ženícha môže jeho outfit buď podčiarknuť, alebo ho pokaziť. Narýchlo kúpené alebo dokonca požičané topánky vám môžu pokaziť celú svadbu. Viem to z vlastnej skúsenosti, keď som na ostatnej svadbe môjho synovca skôr posedával ako tancoval v požičaných topánkach od jeho otca.

topánky

Ženích a nevesta

Čo si treba pri výbere topánok na svadbu všímať?

Niekedy sa môže zdať, že v prípade výberu pánskej obuvi nie je veľmi čo vyberať. Opak je však pravdou, záleží nielen na farbe obuvi, ale aj na jej tvare, spôsobu ušitia a materiálu, z ktorého sú topánky vyrobené. Nekvalitné oblečenie nedokáže vylepšiť ani najkvalitnejšie topánky a to isté platí aj naopak. Existujú dva základné typy spoločenskej obuvi, a to obuv s uzavretým šnurovaním a obuv s otvoreným šnurovaním. Každý typ sa však hodí pre inú spoločenskú udalosť.

topánky

Pánske topánky na svadbu pre hostí

Aká obuv sa najviac hodí k svadobnému obleku?

K oblekom sa všeobecne hodí len šnurovacia obuv s čo najtenšou podrážkou. O celkovom charaktere zvolených topánok pre obidvoch mladých rozhoduje vždy farba a štruktúra oblečenia. A tiež štýl a atmosféra celej svadby. Iná situácia je, ak budúci mladomanželia cestujú na svadobnú dovolenku niekam k moru a letenky aj pobyt sú súčasťou ich svadobného daru od priateľov. Obuv musí byť zladená najmä s farbou obleku. Najvhodnejšie sú kvalitné, elegantné a hladké šnurovacie poltopánky štíhleho tvaru. Mokasíny a im podobné druhy spoločenskej obuvi je vhodné zvoliť vtedy, keď sa svadba uskutoční v menej formálnom štýle, atmosféra je uvoľnená a mladomanželia dokonca prijímajú rôzne druhy možno aj vtipných darčekov priamo napríklad na záhrade nevestiných rodičov.

 

Tags

Súvisiaci článok

Pridať nový komentár