Sandálky pre horúce dni - Party-Time - Všetko dôležité Sandálky pre horúce dni - Party-Time - Všetko dôležité
Home   /   Móda  /  Zdravie  /  Produkty  /   Sandálky pre horúce dni

Sandálky pre horúce dni

Sandálky pre horúce dni

Krásne jarné a letné počasie prináša deťom veľa vonkajších aktivít a hier. Či už budú chodiť po lese, hrať sa na ihrisku, jazdiť na bicykli, alebo pôjdu len tak na vychádzku do mesta, mali by ste im vybrať vhodnú obuv. Vhodná je taká, v ktorej nohy nebolia, ani sa zbytočne nepotia a nevznikajú otlaky. Ak chcete pre svoje dieťa letnú obuv ktorá je ľahká, pohodlná, niečo vydrží, hodí sa ku krátkym aj dlhým nohaviciam, poskytuje ideálnu oporu, nepadá z nohy, je priedušná a hodí sa do mesta i do terénu, tak vám musia vyjsť jednoznačne sandálky. Áno, detské sandálky spĺňajú všetky spomínané benefity a pre deti sú často obuvou číslo jedna.

sandálky
 Sandálky Sango v moderných pastelových farbách

Kvalitné sandálky sa vám odvďačia

Vzhľadom k tomu, že deti trávia v sandálkach často celé dni, nemali by ste pri ich výbere pozerať len na cenu alebo farbu. Hlavným kritériom by tu mala byť kvalita materiálu a prevedenia. Investícia sa vám vráti v podobe zdravého vývoja nôh vašich detí. Najlepšou voľbou sú zdravotné sandálky. Zárukou kvalitnej detskej obuvi býva certifikát, alebo konkrétna značka. Malé deti by sa mali naučiť vnímať okolitý terén nohami skoro rovnako ako rukami. Je to veľmi dôležité pre ich neskorší správny fyziologický vývoj. Preto sa odporúča nechať deti chodiť čo najdlhšie naboso a potom pokračovať s tenkými a ohybnými podrážkami. Neohybná podrážka má totiž v mnohých smeroch negatívny vplyv na správny vývoj priečnej klenby.

sandálky
Sandálky od slovenského výrobcu Rak

Pozor na tenisky

Veľa mamičiek obúva svoje deti už od mala do športovej obuvi, pretože tenisky sú v móde a vyzerajú moderne. Športová obuv je ale pre správny vývoj nohy úplne nevhodná. Svojim tvarom nohu často deformuje a preto je vhodná iba pre krátkodobé nosenie za účelom podania športového výkonu. U veľkého množstva tenisiek je totiž podrážka  vyššia, mäkšia a širšia než u topánok. Tieto vlastnosti pri dlhodobom nosení vedú k zvýšeniu svalového napätia v oblastí bedier a panvy.

Tags

Súvisiaci článok

Pridať nový komentár