Pracovný odev eliminuje riziko úrazu na pracovisku - Party-Time Pracovný odev eliminuje riziko úrazu na pracovisku - Party-Time
Home   /   Móda  /  Zdravie  /  Produkty  /   Pracovný odev eliminuje riziko úrazu

Pracovný odev eliminuje riziko úrazu

Pracovný odev eliminuje riziko úrazu

Je štatisticky dokázané, že nosenie pracovných odevov znižuje riziko zranení o desiatky percent. Pracovný odev je možno pre niekoho nutným zlom, ale pre mnohých daľších zodpovedných je jasnou bezpečnostnou ochranou, bez ktorej sa jednoducho nedá zaobísť. Pracovný odev je navrhnutý tak, aby vás dokázal ochrániť pri akejkoľvek činnosti. Aj z tohto dôvodu máte na výber hneď niekoľko typov. Vydať sa bez pracovného odevu na montáže, stavbu alebo do potravinárskej výroby je nezodpovedné. Súčasný trh ponúka naozaj širokú ponukou pracovných odevov, v ktorej nájdete napríklad jednorazové ochranné kombinézy, maliarske pracovné odevy, reflexné zimné pracovné odevy a mnoho iných.

pracovný odev
Zimný reflexný pracovný odev vás udrží v teple a zároveň zviditeľní

Zamestnávateľ má zodpovednosť za bezpečnosť

Pracovný odev, ktorý patrí medzi osobné ochranné pracovné prostriedky, má za úlohu pomôcť udržať bezpečnosť pri práci, ale zároveň pri nej zamestnanca nijako neobmedzovať. Čo sa týka nároku od zamestnávateľa, záleží na tom, či môže na pracovisku vzniknúť bezpečnostné pracovné riziko. Ide o činnosti, kde hrozí napríklad: popálenie, poleptanie, ožiarenia, pád z výšky, zranenia spôsobené reznými a tržnými ranami, atď. Pokiaľ je takéto riziko možné, zamestnávateľ má plné právo vyžadovať od zamestnancov nosiť bezpečnostné ochranné prvky. V prípade úrazu by totiž zamestnávateľ mohol niesť plnú zodpovednosť za nedodržanie bezpečnosti na pracovisku. Zamestnávatelia by mali rozhodne dbať aj na kvalitu pracovných odevov. Lacné ochranné pomôcky by mali používať maximálne pre občasných návštevníkov pracoviska, nie pre zamestnancov, ktorým hrozí mnohonásobne vyššie riziko úrazu.

pracovný odev
Špeciálny pracovný odev pre zváračov

Pracovný odev slúži pre vašu ochranu

Prácu v rizikovom prostredí netreba nikdy podceňovať. Výhovorky, že v pracovnom oblečení alebo s ochrannými okuliarmi nevyzeráte dobre, tu naozaj nie sú na mieste. Ak je vám v oblečení horúco, škriabe vás alebo vám je inak nepohodlné, zájdite za zodpovedným a skúste sa dohovoriť na alternatíve. Ak sa rozhodnete pracovný odev svojvoľne nenosiť, môžete tým porušiť pracovnú disciplínu a môžete byť aj prepustený. Aj preto si hneď pri zaobstarávaní pracovného odevu dajte záležať na tom, aby bol pre vás čo najpohodlnejší a príjemný.

Tags

Súvisiaci článok

Pridať nový komentár