Registračná pokladnica toho spraví veľa za vás - Party-Time Registračná pokladnica toho spraví veľa za vás - Party-Time
Home   /   Produkty  /   Registračná pokladnica toho spraví veľa za vás

Registračná pokladnica toho spraví veľa za vás

Registračná pokladnica toho spraví veľa za vás

Registračná pokladnica je špeciálne elektronické zariadenie, ktoré sa najčastejšie využíva v maloobchode alebo pre pohostinskú činnosť. Slúži na to, aby sa preukázateľne zaznamenávali všetky platby. Ak vám navštívený obchod či podnik vydá účtenku tak viete, že používajú registračnú pokladňu. Ak dostanete napríklad len účtenku spísanú v ruke, tak registračná pokladňa v podniku chýba alebo nebola využitá. Registračná pokladňa teda pracuje elektronicky a musí byť povinne vybavená fiškálnou pamäťou a tlačiarňou, na ktorej sa tlačia účtenky. Má tiež samozrejme displej, na ktorom sa zobrazuje všetko, čo potrebujete vedieť – napríklad sumu, ktorú počítate či názov položky. Funguje v nej aj prevádzková pamäť a na jej základe sa zostavuje denná závierka. Uchovávanie údajov v registračnej tlačiarni by malo byť možné až po dobu 4.rokov. Pri výbere teda dbajte na to, aby vaša registračná pokladnica mala dostatočne veľkú pamäť.

registračná pokladnica
Registračná pokladnica FiskalPRO N86

Využitie registračnej pokladnice a účtovného systému

Niektoré účtovné systémy sú priamo napojené na vybrané modely registračných pokladníc. To vám môže uľahčiť účtovníctvo a zjednodušiť administratívu. Je teda dobré, že štát neurčuje, akú pokladňu si musí podnikateľ zaobstarať. Na trhu je veľa typov pokladníc s rôznou výbavou. Hľadajte predovšetkým pohodlné a intuitívne ovládanie pomocou plnohodnotnej klávesnice.  Nemusíte siahať hneď po drahom modeli. Ak ste skôr malým či stredným podnikateľom alebo firmou, pre vaše potreby by mala stačiť pokladnica v rozmedzí 100 až 400 Euro.

registračná pokladnica
Registračná pokladnica v zostave

Registračná pokladnica by mala byť dostatočne rýchla pre vaše potreby

Nech prevádzkujete kaviareň, reštauráciu alebo stánkový predaj, kľúčovou požiadavkou registračnej pokladnice je rýchlosť, s akou evidenciu predaja urobíte. Vyberte si preto elektronické registračné pokladne s intuitívnym a jednoduchým ovládaním. Takéto pokladnice vám nielen že uľahčia nablokovanie tovaru (bez problémov ich napr. napojíte aj na čítačky čiarových kódov), ale hlavne urýchlia to podstatné – tlač a výdaj účtenky. Ak ste mobilný predajca a aj vy prijímate platby v hotovosti a musíte namieste vydať účtenku, budete potrebovať ľahko prenosný a kompaktný pokladničný systém s nízkou hmotnosťou.

Tags

Súvisiaci článok

Pridať nový komentár