Kovové lehátko - výhody materiálového vyhotovenia Kovové lehátko - výhody materiálového vyhotovenia
Home   /   Najlepšie články  /  Voľný čas  /  Bývanie  /   Prečo sa rozhodnúť pre kovové lehátko?

Prečo sa rozhodnúť pre kovové lehátko?

Prečo sa rozhodnúť pre kovové lehátko?

Príjemné a pohodlné ležadlo alebo prenosné lehátko je už dávno súčasťou našich domácností a rekreačných priestorov. Na trhu je obrovský výber rôznych tvarov lehátok zhotovených z rôznych prírodných alebo umelých materiálov. Stále sa však snáď používa rozdelenie na lehátka kovové a drevené. Každý použitý materiál má samozrejme svoje výhody aj nevýhody.

lehátko

Kovové lehátko v exteriéri na príjemné posedenie na terase

Takže kovové alebo drevené?

Kovové záhradné lehátko je stabilné, ale ťažšie sa s ním manipuluje. Povrchová úprava kovových lehátok vydrží dlhšiu dobu, ako je to pri drevených konštrukciách. Rovnako sa ale časom nevyhnete nutnosti obnovenie náteru niektorých druhov kovových lehátok. Drevené záhradné lehátko je pri vhodnej konštrukcii tiež dostatočne stabilné. V prípade povrchovej úpravy vhodnou lazúrou, stačí náter obnoviť raz za čas. Drevené záhradné lehátka sú občas robustnejšej konštrukcie a môžu byť pre každodenné prenášanie príliš ťažké.

lehátko

Kovové dvoj-lehátko ideálne k bazénu

Kovové lehátka

Kovová záhradné lehátka sú prevažne vyrobené z hliníka, ocele alebo iných kovov. Sú to materiály hodiace sa pre ľudí, ktorí majú radi moderný a netradičný vzhľad. Lehátka môžu byť skladacie, hojdacie alebo polohovacie. Obľúbené sú kovové lehátka s textilným alebo ratanovým výpletom. Tie sú obzvlášť vzhľadovo zaujímavé. Jedným z dôvodov, prečo si kúpiť kovové lehátko, je jeho nenáročná údržba a príjemný vzhľad. Na rozdiel od dreveného lehátka je lehátko s kovovou konštrukciou veľmi ľahké, nevyžaduje si takmer žiadnu údržbu. Okrem toho je odolné voči poveternostným zmenám a vplyvom. Nemusíte ho po celú sezónu niekam schovávať.

Univerzálnosť lehátok

Záhradné lehátka už dávno nie sú takým druhom záhradného nábytku, ktorý je určený len pre majetnejších majiteľov domov či rekreačných objektov. V súčasnosti je možné navyše lehátka využiť aj inde, než sú len rozkvitnuté pridomové záhradky a záhrady. Určite sa hodia napríklad do zimných záhrad alebo k bazénom. Voda ani vlhkosť im totiž nevadí. Zvlášť, ak sa jedná o záhradné lehátko vyrobené z kovu alebo umelého ratanu.

Tags

Súvisiaci článok

Pridať nový komentár