Vedeli ste, že vložky do topánok plnia rôzne funkcie? - Party-Time Vedeli ste, že vložky do topánok plnia rôzne funkcie? - Party-Time
Home   /   Móda  /  Zdravie  /   Používate vložky do topánok?

Používate vložky do topánok?

Používate vložky do topánok?

Akú máte skúsenosť s vložkami do topánok? Vložky do topánok totiž plnia rôzne funkcie. Úlohou každej vložky je priniesť užívateľovi lepší komfort pri chôdzi. Niektoré vložky plnia aj zdravotnú funkciu. Aby tieto úlohy boli naozaj splnené je dôležité vybrať si tú správnu vložku. Zlá veľkosť, hrúbka alebo tvar by nás v topánke mohli nepríjemne tlačiť. Zdravie nôh má vplyv na zdravie celého tela. Nohy používame každý deň a život bez nich si väčšina z nás nevie ani len predstaviť. Preto, si zaslúžia našu pozornosť. V dnešných časoch naše nohy chodia väčšinu časy po rovnom a tvrdom povrchu. Hovoríme napríklad o asfalte, betóne, parketách a podobne. Aj keď nám, to môže byť pohodlné, nohy trpia a deformujú sa. Použitie vložky nohu núti zachovať si správny tvar a udržiavať telo v správnej rovnováhe.

Vložky do topánok

Kvalitné a anatomicky tvarované vložky do topánok

Niekoľko faktov o nohách

Na nohách sa často odrazí celkové zdravie človeka. Napríklad v prípade cukrovky a chorôb obehového systému. Nohy pri týchto ochoreniach dokážu veľmi trpieť. Následne bolesti dokážu potrápiť celé telo a dokonca aj okolitú rodinu. Ochoreniam nôh trpí veľké percento populácie. Preto je na každom aby sa svojim nohám venoval. Zvýšenej starostlivosti o nohy by sa mali venovať najmä bežci. Pri behu noha trpí niekoľko násobne viac ako pri bežnej chôdzi. Pomôcť dokážu práve spomínané vložky do topánok a samozrejme aj kvalitná obuv.

topánky

Nádherné detské topánky pre pohodlnú chôdzu

Vložky do topánok a ich druhy

Rôzne druhy vložiek sa používajú na rôzne činnosti. Gélové alebo silikónové vložky majú za úlohu v prvom rade zmierniť silu dopadu. Ich mäkkosťou dodávajú chôdzi na ľahkosti. Sú vhodné aj pre seniorov. Ortopedické vložky do topánok môžete dostať zakúpiť v každej predajni lekárskych potrieb. Pre ich všeobecnosť ale nerešpektujú šírku chodidla. Lepšou voľbou sú vložky z termoplastického materiálu. Tieto vložky sú vyrobené na určenú šírku a dĺžku chodidla. Sú tvarované na zákazku. Poskytujú oveľa lepšie účinky. Pre športovcov samozrejme okrem športovej obuvi dostať aj športové vložky. Dokonca sú rozdelené aj podľa konkrétnej športovej aktivity. Poskytujú lepší komfort a dotvoria sa na konkrétny tvar chodidla za pôsobenia tepla chodidla.

Tags

Súvisiaci článok

Pridať nový komentár