Podskrinkový digestor šetrí zdravie i peniaze - Party-Time Podskrinkový digestor šetrí zdravie i peniaze - Party-Time
Home   /   Bývanie  /  Zdravie  /  Produkty  /   Podskrinkový digestor šetrí zdravie i peniaze

Podskrinkový digestor šetrí zdravie i peniaze

Podskrinkový digestor šetrí zdravie i peniaze

Kvalitný odsávač pár eliminuje nielen nepríjemné výpary a pachy vznikajúce pri varení, ale aj mastnotu. Trendom dnešnej doby sú takmer skryté digestory integrované do skriniek ( podskinkový digestor ) alebo varných dosiek a stále silnejší sací výkon. Ak vás v kuchyni trápia lepkavé povrchy stien, spotrebičov a skriniek alebo vlhkosť spôsobujúca plesne, poohliadnite sa po digestore, ktorý svojimi parametrami zodpovedá nárokom vašej kuchyne. Odsávač pár by vám mal vyhovovať aj spôsobom údržby,  a mal by tiež poskytovať LED, halogénové či iné osvetlenie.

Podskrinkový digestor
Podskrinkový digestor Krea v nerezovom prevedení

Neviditeľný podskrinkový digestor

Všetkých minimalistov očarí podskrinkový digestor. Ten sa inštaluje pod jednu z kuchynských skriniek, pričom motor s odťahom je skrytý vnútri. Inštalácia je však možná aj bez skrinky. Ušetrí vám veľa miesta a vďaka posuvnému čelu splynie s kuchynskou linkou. S odťahom cez stenu a možnosťou recirkulácie je ideálnym riešením do panelákových kuchýň. Okrem úspory priestoru vám podskrinkový digestor ponúka aj úsporu peňazí, keďže tento typ digestoru je jedným z najlacnejších.

Podskrinkový digestor
Podskrinkový digestor od populárneho výrobcu Mora

Zistite si ideálny výkon

V prípade otázky aký výkon pre svoju kuchyňu potrebujete, riaďte sa niekoľkými základnými pravidlami. Platí tu priama úmera: čím väčšia kuchyňa, tým väčší výkon budete potrebovať. Nezabudnite počítať kuchyňu ako celú miestnosť, to znamená, že zahrňte do výpočtu priestor až po   uzatvárateľné dvere. Ak máte teda kuchyňu prepojenú s obývacou izbou, musíte to započítať dohromady ako jednu miestnosť. Ďalej si môžete pomôcť jednoduchým vzorčekom, kedy medzi sebou vynásobíte všetky rozmery miestnosti – výšku, dĺžku a šírku. Tým získate celkový objem vzduchu v miestnosti. Toto číslo ďalej vynásobte troma, pretože ideálny digestor by mal byť schopný vymeniť vzduch v miestnosti aspoň trikrát za hodinu. Konečný výsledok je potom minimálny výkon, ktorý pre svoju kuchyňu potrebujete. Jedná sa ale naozaj o minimálny výkon, odporúča sa siahnuť po digestore, ktorá má tento výkon aspoň 2x vyšší. Tým budete mať 100% istotu, že digestor zvládne odsať všetko, čo je potrebné.

Tags

Súvisiaci článok

Pridať nový komentár