Detské topánky pre zdravý rast vášho dieťaťa - Party-Time Detské topánky pre zdravý rast vášho dieťaťa - Party-Time
Home   /   Móda  /  Zdravie  /  Produkty  /   Detské topánky pre zdravý rast vášho dieťaťa

Detské topánky pre zdravý rast vášho dieťaťa

Detské topánky pre zdravý rast vášho dieťaťa

Detské topánky pri nesprávnom výbere môžu zásadne ovplyvniť rast nohy vášho dieťaťa. Preto venujte zvýšenú pozornosť tomu, aké topánky im vyberiete. Prečítajte si zopár tipov, ktoré by vám mohli váš výber uľahčiť. Detská noha sa vyvíja a rastie v ranom veku až o 15 až 18 mm za rok. Kosti nohy malého dieťaťa sú mäkké a ľahko podliehajúce deformáciám práve vplyvom zlej obuvi či nadmernej záťaže. Detská noha má navyše zníženú citlivosť voči bolesti, preto deti niekedy v malých topánkach vydržia chodiť aj dlhšie bez toho, aby sa sťažovali. O to horšie sú však neskoršie dopady na vývoj nôh a aj na celkový zdravotný stav.

detské topánky
Detské topánky by mali byť vyrobené s kvalitného materiálu

Hmotnosť a viditeľnosť topánky

Určite nepodceňujte toto kritérium a dbajte na nízku hmotnosť detskej obuvi. Odborníci totiž spriemerovali, že dieťa urobí približne až 20 000 krokov za deň, takže každý gram navyše sa počíta a u ťažších topánok sa môže negatívne prejaviť. Veď detské kĺby sú ešte len vo vývine, mali by sa šetriť a nie vystavovať zbytočným záťažiam. Určite tiež vyberajte také detské topánky, ktoré obsahujú reflexné prvky, zvyšujúce viditeľnosť dieťaťa najmä pre vodičov.

detské topánky
Detské topánky Viola

Uprednostnite kvalitu pred cenou

Aby detské topánky držali dobre a pevne nohu, je lepšie zvoliť šnurovací systém, prípadne obuv na suchý zips. Pre najmenšie deti sú rozhodne najvhodnejšie topánky členkové. Kožené detské topánky zasa zaisťujú, že nevzniká nepriaznivá klíma podporujúca vznik plesní, ako je tomu v prípade zvršku z koženky či syntetických materiálov. Všetka detská obuv v rámci Európskej únie musí spĺňať určité zákonné náležitosti. Seriózny výrobcovia preto venujú splneniu týchto požiadaviek a zdravotnej nezávadnosti veľkú pozornosť. Vyhnite sa nákupu neznačkovej detskej obuvi neznámeho pôvodu na trhoviskách bez istoty, že je obuv skutočne zdravotne nezávadná. A nezabúdajte ani na vydarené veselé dizajny, ktoré si deti rýchlo obľúbia a vďaka nim budú topánky radi nosiť.

Tags

Súvisiaci článok

Pridať nový komentár