Okuliare na behanie Okuliare na behanie
Home   /   Móda  /   Kúpte si tie správne okuliare na beh

Kúpte si tie správne okuliare na beh

Kúpte si tie správne okuliare na beh

Ak chodíte pravidelne behávať alebo sa ešte len k tomu odhodlávate, určite budete potrebovať správne bežecké okuliare. Takéto okuliare vás ochránia pred slnečným žiarením, ale aj pred vetrom a dažďom. Samozrejme, aj pri okuliaroch platí, že okrem praktickej stránky môžeme pozerať aj na ich vzhľad, tvar alebo farbu.

sportove-okuliare-1

Okuliare na športové účely

Podľa čoho vyberať

Pri športových okuliaroch, ako sú aj bežecké, sa v prvom rade musíme pozerať na kvalitu skla a rámov, až potom na ich vonkajší vzhľad. U rámov je dôležité, aby boli vyrobené z kvalitného materiálu. Najvhodnejšie sú plasty a takisto titánové zliatiny, ktoré používa najmä značka Oakley. Ide o to, aby ten materiál bol ľahký, a aby bol odolný voči slnečnému žiareniu, mechanickému poškodeniu a takisto proti rôznym kyselinám ako pot. Rámy na kvalitnejších okuliaroch disponujú aj rôznymi doplnkami, napríklad regulovaný nosník, potidlo alebo adaptér pre dioptrické sklá.

Aké sklá sú najlepšie?

Najnovšie okuliare zaručujú odolnosť voči pádom a iným mechanickým poškodeniam a takisto majú úžasné fyzikálne vlastnosti. Sú vyrábané najmä z chemických polymerov a polykarbonátov, ich spracovanie je 100%, aby na sklách neboli žiadne kazy, ako sú nerovnomerné zafarbenie alebo premenlivá hrúbka. Takisto sú bežecké okuliare veľmi bezpečné, keďže v prípadne poškodenia sa črepy automaticky zaoblia a v niektorých prípadoch sú sklá aj umiestnené ďalej od oka. Dôležité je spozornieť pri výbere farby skla. Najčastejšie sa stretávame s hnedými sklami, ktoré môžeme bez problémov používať pri rozptýlenom slnečnom svetle a takisto aj pri zamračenej oblohe. Potom sú okuliare s oranžovými alebo žltými sklami, ktoré zasa potláčajú fialovú a modrú časť spektra a sú vhodné do hmly a dažďa. Možno prekvapivo ale určite sa stretnete aj s čírymi sklami, ktoré sa používajú ako ochrana pri zníženej viditeľnosti.

sportove-okuliare-2

Módne okuliare pre bežcov

Ako je to s cenou?

Za peniaze si zdravie nekúpite, no stačí trochu priplatiť za kvalitu a môžete predísť zdravotným problémom. Perfektnou voľbou pre zdravie našich očí sú fotochromatické alebo polarizačné sklá. Kvalitné okuliare majú taktiež prepracované antialergické kontaktné materiály.

Tags

Fredy
Som začínajúci blogger a kedže som znamenie strelec tak ako pri všetkom v živote, aj pri bloggovani sa budem snažiť trafiť do čierneho.
Súvisiaci článok

Pridať nový komentár