Kancelárska stolička – základ kancelárie Kancelárska stolička – základ kancelárie
Home   /   Nezaradené  /  Najlepšie články  /   Kancelárska stolička – základ kancelárie

Kancelárska stolička – základ kancelárie

Kancelárska stolička – základ kancelárie

Hoci sa v súčasných trendoch dáva veľký dôraz na celkový dizajn a to, ako pôsobia kancelárske priestory, niektorí majitelia firiem sa snažia šetriť na tom najmenej vhodnom mieste. Snaha manažérov a majiteľov firiem o zníženie nákladov na zariadenie kancelárie je samozrejme pochopiteľná, ale je nutné si uvedomiť jednu dôležitú vec. Zamestnanec väčšinu času v práci trávi sediac na kancelárskej stoličke.

Práve kancelárska stolička má veľký vplyv na spokojnosť zamestnanca v práci. Výberom správnej kancelárskej stoličky je možné predísť aj zdravotným problémom zamestnanca, napríklad s chrbtom či nohami. Veď pre každého zamestnávateľa je najlepšie pokiaľ zamestnanec pracuje a nemusí mu platiť PN.

Čo treba zohľadniť pri kancelárskej stoličke

kancelárska stolička

Kancelárska stolička DIKE

Pri kancelárskej stoličke treba brať do úvahy viacero faktorov. Dôležité je myslieť na to, že zamestnanec pracuje posediačky. Teda stolička musí byť hlavne pohodlná a poskytovať dostatok ergonómie a možností nastavenia. Nastaviteľné musia byť všetky časti stoličky, či sa jedná o sedák, opierku chrbta, opierku hlavy alebo opierku rúk. Pri nastaviteľnosti treba brať ohľad na vytvorenie maximálneho možného pohodlia sediaceho.

Ďalšou dôležitou vlastnosťou je umožnenie takzvaného dynamického sedenia. To znamená, že stolička dokonale kopíruje a povoľuje pohyb trupu pri sedení. To však neznamená, že by ani pri tomto pohybe neposkytovala podporu pre telo. Na toto slúži takzvaný synchrónny sedací mechanizmus stoličky. Vďaka tomuto mechanizmu sa opierky prispôsobujú pohybom trupu. Telo sediaceho sa vlastne neustále pohybuje a svaly nemajú tendenciu ochabovať.

Kvalitná kancelárska stolička nemusí byť extrémne drahá

Pri čítaní všetkých potrebných vlastností si možno mnohí myslia, že kvalitná stolička je extrémne drahá záležitosť. Toto však už nie je pravda. Treba len obetovať viac času na hľadanie tej správnej, ktorá nám bude vyhovovať.

kancelárska stolička

Kolieskové kreslo mesh tyrkysový JELA

Vhodné je, ak sa výberu stoličky zúčastní aj zamestnanec, ktorý bude na stoličke sedieť. Veď častokrát počas pracovných dní strávi viac času v kancelárskej stoličke ako vo vlastnej posteli. Pokiaľ bude zamestnanec zakomponovaný do možnosti výberu vlastnej kancelárskej stoličky, tak sa bude v práci určite cítiť uvoľnenejšie a príjemnejšie. A takýto zamestnanec je určite produktívnejší a lepšie motivovaný aj bez výrazných finančných odmien, ktoré aj tak pôsobia iba krátkodobo.

Tags

Fredy
Som začínajúci blogger a kedže som znamenie strelec tak ako pri všetkom v živote, aj pri bloggovani sa budem snažiť trafiť do čierneho.
Súvisiaci článok

Pridať nový komentár