Digestor spĺňa mnoho funkcií - Party-Time vás poinformuje Digestor spĺňa mnoho funkcií - Party-Time vás poinformuje
Home   /   Bývanie  /  Produkty  /   Digestor spĺňa mnoho funkcií

Digestor spĺňa mnoho funkcií

Digestor spĺňa mnoho funkcií

Digestor v kuchyni pomáha predchádzať uvoľňovaniu znečisťujúcich látok vo vzduchu do zvyšku priestoru. Väčšina majiteľov domov ani nevie, aký je digestor užitočný pomocník. Pachy a znečisťujúce látky vytvárané v kuchyni sú totiž často hlavnou príčinou problémov s kvalitou vnútorného vzduchu. Keď je však v kuchyni nainštalovaný digestor, teplo, vlhkosť, pachy a dym vznikajúci pri varení sú obsiahnuté skôr, ako môžu cestovať a spôsobiť vám a vašej rodine možné zdravotné problémy. Odsávač pár je vynikajúci aj pre teplé letné mesiace, kedy jeho použitím nielen že vyčistíte vzduch v priestore, ale si aj schladíte priestor v kuchyni.

digestor
Digestor AIRFORCE ADRIA 90 X

Digestor a najbežnejšie typy

Prvé rozhodnutie, s ktorým sa pri kúpe odsávača pár stretnete, je typ, ktorý preferujete. Podskrinkový model je spravidla ten najlacnejší. Táto jednotka zachytáva mastnotu a zápach vo vymeniteľnom filtri a cirkuluje vzduch späť do kuchyne. Komínový odťahový digestor môžete namontovať aj priamo na stenu vašej kuchyne. Tento model je o niečo drahší ako podskrinková varianta a jeho názov je odvodený od skutočnosti, že má tvar komína. Variáciou je stropný komínový digestor. Má výrazne vyššiu cenu, ale je modernejší, pretože visí v strede nad kuchynským ostrovom. Takýto digestor sa môže poľahky stať dominantou celej kuchyne. Poslednou možnosťou je vstavaný digestor. Dizajn môže byť v podstate akýkoľvek, a moduly sú vedené a namontované takým spôsobom, aby bola jednotka bezproblémovo skrytá a prepojená.

digestor
Digestor AIRFORCE F203 60 WH

Tichá prevádzka či osvetlenie

Nemenej dôležitým faktorom je, či je zvolený digestor s potrubím alebo nie. Odťahové digestory umožňujú odvádzať všetky znečisťujúce látky vznikajúce pri varení von z domu. To je ideálne, ak máte obavy zo znečistenia ovzdušia. Model pod skriňou je príkladom recirkulačného odsávača pár, ktorý zhromažďuje častice vzduchu vo filtri, ktorý sa musí pravidelne meniť. Mali by ste myslieť aj na funkcie, ktoré sú pre vás tie najdôležitejšie. Niektoré z nich zahŕňajú tichú prevádzku, alebo či jednotku ovládate mechanicky alebo elektronicky, a v neposlednom rade aj kvalitu osvetlenia, ktoré digestor poskytuje.

Tags

Súvisiaci článok

Pridať nový komentár