Cyklo oblečenie zefektívni a spríjemní jazdu na bicykli Cyklo oblečenie zefektívni a spríjemní jazdu na bicykli
Home   /   Móda  /   Cyklo oblečenie zefektívni a spríjemní jazdu na bicykli

Cyklo oblečenie zefektívni a spríjemní jazdu na bicykli

Cyklo oblečenie zefektívni a spríjemní jazdu na bicykli
cyklo oblečenie

Cyklo oblečenie pre pohodlnú jazdu na bicykli

Človek by sa mal počas života udržovať v kondícii a venovať sa aspoň jednému druhu športu. Obľúbeným je určite bicyklovanie, a to u všetkých vekových skupín. Ak sa ale bicyklovaniu venujete trochu viac, určite viete, že cyklo oblečenie vám jazdu uľahčí.

Športom k zdraviu

Bicyklovanie je jedným zo spôsobov, ako sa udržať fit. Nie len, že spaľujete kalórie nabraté po výdatnom jedle ale posilňujete aj srdce, krvný obeh. Odporúča sa aj ľuďom, ktorí majú problémy s kolenami. Pri bicyklovaní totiž robíte krúživý pohyb, ktorým kolená priveľmi nenamáhate, ako napr. pri behu.

Cyklo výbava

Cyklo oblečenie je dôležitou súčasťou cyklo výbavy. Je navrhnuté a šité tak, aby bicyklovanie bolo čo najefektívnejšie. Používa sa priedušný materiál, ktorý odvádza vlhkosť. To znamená, že hoci je vonku horúco, nebudete sa príliš potiť. Dôležitým prvkom sú nohavice, ktoré by mali byť z elastického materiálu a mali by kopírovať vaše nohy. Vďaka nim nebudete mať problém s odporom vzduchu. Súčasťou nohavíc je vankúšik, polstrovanie, ktoré máva rôznu hrúbku. Tá závisí od druhu bicyklovania. Nohavice na spinning napríklad mávajú vankúšik veľmi tenký alebo žiadny. Hlavnou funkciou toho vankúšika, je zabrániť možnému zraneniu, ktoré vám pri bicyklovaní môže spôsobiť sedlo. Správne cyklo nohavice by mali byť šité tiež tak, aby nemali švíky, ktoré by pri jazde mohli veľmi otravovať.

Bezpečnostné prvky

Cyklo oblečenie musí mať aj reflexné prvky, aby ste sa na ceste zviditeľnili a znížili riziko nehody. Vďaka reflexným prvkom budete na ceste viditeľný aj po tme. Reflexným prvkom však nemusí byť hneď reflexná vesta. Dnes už má cyklo oblečenie tieto prvky všité a to tak, aby splnili účel ale aby oblečenie vyzeralo zároveň dobre. Keď už hovoríme o bezpečnosti, nemali by sme zabúdať na okuliare a helmu. Okuliare počas jazdy chránia vaše oči pred vetrom, prachom, hmyzom. Helma chráni vašu hlavu a mozog, pri páde, ktorý síce nikomu neprajem, ale aj to sa môže stať.

Cyklo oblečenie má svoj význam, preto ak sa bicyklovaniu venujete aktívnejšie, určite porozmýšľajte nad jeho kúpou.

Tags

Fredy
Som začínajúci blogger a kedže som znamenie strelec tak ako pri všetkom v živote, aj pri bloggovani sa budem snažiť trafiť do čierneho.
Súvisiaci článok

Pridať nový komentár