Aký kočík pre dvojičky si vybrať? - Party-Time Aký kočík pre dvojičky si vybrať? - Party-Time
Home   /   Najlepšie články  /  Produkty  /   Aký kočík pre dvojičky si vybrať?

Aký kočík pre dvojičky si vybrať?

Aký kočík pre dvojičky si vybrať?

Mnoho mladých rodín pri výbere kočíka pre dvojičky premýšľa dosť podobne ako pri výbere nového rodinného auta. A majú na to niekoľko dobrých dôvodov. Keď máte dvojičky, kočík sa stáva nevyhnutnou súčasťou vášho každodenného života. Závisí od toho vaša mobilita. Nerozumne kúpený kočík sa môže stať nočnou morou pri logistických manévroch s dvojičkami. Dobrý kočík znamená šťastné deti a spokojných rodičov.

dvojickovsky kocik
Je dôležité dbať na kvalitu pri výbere kočíka pre dvojičky.

     Dokonalý kočík neexistuje. Keby to tak bolo, všetci rodičia dvojčiat by ich mali v tom istom modeli. Každá rodina má svoje vlastné potreby a niektoré druhy kočíkov tieto potreby spĺňajú lepšie ako iné.

Kľúčové vlastnosti kočíka pre dvojičky

     Nižšie sú uvedené niektoré z výhod dobrého kočíka pre dvojičky, ktoré by mala každá budúca užívateľka zvážiť. Ujasniť si, ktorá z týchto vlastností bude pre ňu najdôležitejšia. Berúc do úvahy miesto bydliska, oblasť prechádzok, rozmery kufra auta či rozmery výťahu. Ako aj to, kde a s kým budú rodičia s deťmi cestovať na návštevu príbuzných či dovolenku.    

     Sú to nasledujúce vlastnosti:

  • hmotnosť,
  • rozmery,
  • kolieska,
  • sedačka a
  • nákupný košík.
kocik pre dvojicky
Kočík pre dvojičky by mal byť ľahký, ale stabilný.

Hmotnosť kočíka

     Každodenné používanie kočíka pre dvojičky si vyžaduje veľa sily. V prvých piatich mesiacoch života dieťa zdvojnásobí svoju pôrodnú hmotnosť. Takže za predpokladu, že priemerný novorodenec z tehotenstva s dvojčaťom váži okolo 2500 g, po pol roku v kočíku pre dvojičky budeme mať dve deti v priemere cez 10 kg. Hmotnosť kočíka, v ktorom budeme naše poklady prepravovať, by preto mala byť na jednej strane čo najmenšia a na druhej nie príliš malá, aby si kočík zachoval stabilitu.

Na prvom mieste je funkčnosť

     V prípade narodenia dvojčiat sú rodičia väčšinou zaťažení starostlivosťou o dve deti naraz. Jazdenie dvoch samostatných kočíkov jednou osobou je nielen nepohodlné, ale aj nebezpečné. Z tohto dôvodu je kočík pre dvojičky v tejto situácii absolútnou nevyhnutnosťou.

    Jedným z hlavných dôvodov, prečo sa oplatí investovať do kočíka pre dvojičky, je ich funkčnosť. Vďaka kočíku pre dvojičky s nimi môžete vyraziť von na pohodlnú a bezpečnú prechádzku.

Tags

Súvisiaci článok

Pridať nový komentár