Kruhy pod očami sú zväčša dôsledkom zlého životného štýlu Kruhy pod očami sú zväčša dôsledkom zlého životného štýlu
Home   /   Voľný čas  /  Móda  /  Zdravie  /   Ako sa zbaviť kruhov pod očami?

Ako sa zbaviť kruhov pod očami?

Ako sa zbaviť kruhov pod očami?

Vysoké životné tempo a množstvo povinností si vyberajú vysokú daň na našej pleti. Naša krása má ubúdajúcu tendenciu aj s postupom veku, ktorý nezastavíme ani nespomalíme. Kruhy pod očami sú doslova hororom pre každú ženu. Pýtate sa každé ráno v zrkadle na to, ako je možné, že sa vám znova neželane objavili? Úplne sa im asi nevyhneme nikdy, ale existujú spôsoby, ako im predchádzať a vytvoriť podmienky pre to, aby boli čo najmenej výrazné a badateľné.

Kruhy pod očami

Existujú rôzne procedúry ako odstrániť kruhy pod očami

Kruhy pod očami sú nepriateľom, ktorému sa dá vyhnúť

Priateľa si máme držať blízko a nepriateľa ešte bližšie. No, tento výrok by sme radšej nemali praktizovať pokiaľ ide o kruhy pod očami. Naopak mali by sme hľadať možnosti, ako sa im na dlhé míle vyhnúť. Najprv si musíme určiť, čo je príčinou ich vzniku. Väčšinou za to môže zlý životný štýl, ktorý sa prejavuje tým, že máte nedostatok spánku, zažívate množstvo stresu, prípadne zabúdate prijímať dostatok tekutín. Tvorba môže byť spôsobená aj genetikou. Pre veľa rodín je typické, že jej členovia majú pod očami veľké kruhy sfarbené aj do fialova.

Kruhy pod očami

Kruhy pod očami je lepšie odstrániť natrvalo

Ako vznikajú?

Okolie vašich očí je spleťou jemných žiliek. Pri únave v nich viazne prietok krvi. To spôsobuje rozšírenie žiliek a hromadenie sa krvi pod tenkou kožou. Potom pokožka pod očami viditeľne stmavne a kruhy pod očami sú na svete. Najlepším spôsobom, ako ich potlačiť je chlad. Preto aj vo filmoch môžete častokrát vidieť hlavné postavy, ako si ich aplikujú na zatvorené oči. Chlad pomáha pokožke k prekrveniu, čím rozhýbe krv v žilkách. Tým dôjde k rozptýleniu tmavých kruhov a vačkov. Ďalším spôsobom je masáž. Jedná sa rovnako o spôsob, ako rozpohybovať krv pod očami. Stačí len krúživými pohybmi masírovať okolie oka po dobu piatich minút. Môžete tak masírovať nasucho, ale vhodné je aj použitie chladivého gélu, vďaka čomu bude mať vaša činnosť dvojitý efekt. Detské časy našej pleti sú už dávno preč, ale prečo si ich aspoň čiastočne nepripomenúť?

Tags

Súvisiaci článok

Pridať nový komentár