Home   /   Cestovanie  /  Najlepšie články  /   Vietnam dovolenka – netradičný relax v netradičnej krajine

Vietnam dovolenka – netradičný relax v netradičnej krajine

Vietnam dovolenka – netradičný relax v netradičnej krajine

Dovolenky sa rokmi dokážu stať rutinou. Pokiaľ však hľadáte niečo špeciálne a exotické, zamerajte sa na Áziu, ktorá ponúka pre našu kultúru toľko zaujímavých a nových poznatkov, že je škoda letný pobyť pri mori len tak preležať. Vietnam dovolenka má vďaka svojej bohatej histórií a ideálnym letným dovolenkovým podmienkam čo ponúknuť každému typu dovolenkujúcich.

Vietnam dovolenka

Vietnam má bohatú a zaujímavú históriu

Vietnam dovolenka – história, ktorá vás vtiahne

Vietnam je celosvetovo známy pre vojnu, ktorú viedla koncom 60. a začiatkom 70. rokov s USA na svojej pôde. Priaznivci militárnej histórie si prídu na svoje návštevami vojenských tunelov, ktoré vyústili do podzemných mestečiek, kde sa sústredovali štáby vietnamskej armády pri obrane svojej krajiny. Vydať sa môžete po stopách krvavej vojny aj k vojenskému pamätníku v Hanoji, či k vojenskému múzeu v Saigone. Čarovná je aj návšteva hlavného mesta Hanoja. To sa nazýva aj Parížom východu. Hanoj je lemovaný starými úzkymi uličkami, po ktorých je radosť sa prechádzať. Medzi najnavštevovanejšie miesta patrí Ho či Minov komplex, kde sa nachádza mauzóleum, múzeum i jeho dom. V okrajových vidieckých častiach poteší pohľad na typické slamené domy všakovakých tvarov. Ujsť si nenechajte pohľad na panensky čistú prírodu a ryžové polia, ktoré sa tiahnu po celej krajine.

Vietnam dovolenka

Prenádherné miesta.

Oddych pri mori a skvelá kuchyňa

Ak vás chôdza po všetkých pamiatkach a po Hanoji unavia, je na čase sa uchýliť k relaxu pri mori a spojiť ho s vietnamskou svetoznámou kuchyňou. Prímorská oblasť ponúka priezračne čisté more a pokoj o akom sa vám ani nesnívalo. Neopomenuteľným pozitívnym faktorom, ktorý Vietnam dovolenka ponúka, sú domáci obyvatelia, ktorí vám s úsmevom ochotne poradia a pomôžu s čimkoľvek treba. Vietnam navyše šetrí aj vaše peňaženky. Patrí medzi extrémne lacné krajiny, kde si môžete dovoliť kúpiť takmer čokoľvek za zlomok toho, čo by od vás obchodníci vypýtali na Slovensku. Keď sa povie Vietnam, človeku okrem exotiky a vojny napadne aj skvelá ázijská kuchyňa. Tá na vás číha na každom kroku. Stačí sa zastaviť pri stánku s občerstvením a pochutíte si tak ako dávno nie. Presvedčte sa o dovolenkovom raji na vlastné oči aj vy. Stačí si nájsť cestovnú kanceláriu, ktorá takéto pobyty poskytuje, pobaliť si cestovné kufre a vydať sa na cesty.

Tags

Súvisiaci článok

Pridať nový komentár