Home   /   Najlepšie články  /   Viete sa rozhodnúť pre zdravotnú obuv?

Viete sa rozhodnúť pre zdravotnú obuv?

Viete sa rozhodnúť pre zdravotnú obuv?

Každý z nás, ak si otvorí svoj botník, má tam sadu rôznych topánok. Obuv od rôznych výrobcov, z rôznych materiálov a rôzneho účelu. Je tam ale prítomná aj obuv zdravotná? Topánky slúžiace zároveň aj ako obuv pracovná? Ktorá má byť bezpečná, pohodlná a v poslednom rade aj vám vyhovujúca a slušivá. Občas si neviete sami rady, kde a akú obuv si správne vybrať? Tu je niekoľko drobných úvah, ako asi postupovať s výberom vhodnej a kvalitnej zdravotnej obuvi.

obuv

Obľúbené obutie

Prečo nás bolia nohy

Možno že mnohí z nás v tom neustálom zhone a kolobehu udalostí a povinností si často ani neuvedomujeme, aké ubutie mávame krátkodobo aj dlhodobo na svojich nohách. Naše nohy a chodidlá patria k naj zaťažovanejším častiam ľudského tela. Postávame v práci, nosíme rôzne bremená, čakáme na autobus alebo vo fronte v obchode. A po príchode domov im nedáme dostatok oddychu. Športujeme, venujeme sa relaxačným aktivitám, rýľujeme v záhrade. Navyše nevhodne zvolené topánky už v rannom detstve zle tvarujú klenbu nohy.

obuv

Dobre známa značka

A aký je neskôr výsledok?

Nielen bolenie nôh, ale aj nesprávne držanie tela, posunuté platničky a s nimi spojené bolesti chrbta. A trpia nám aj kĺby a lýtkové svaly. A to všetko väčšinou úplne zbytočne. Hoci sú ortopedické problémy jednou z naj častejších civilizačných chorôb, býva ich príčina vcelku banálna – zlá obuv.

obuv

Je to aj o vzťahu

Niekde je zdravotná obuv nevyhnutnosťou

Dobrá a pohodlná obuv prospieva ľudskému zdraviu a skvalitňuje tak náš každodenný aj celý život. Najmä pre niektoré povolania je zdravotná obuv absolútne nevyhnutná. K modernému životnému štýlu patrí starostlivosť o zdravie, prevenciu a starosť o komfort nôh k nemu určite patrí. Dôležité ja naučiť sa včasne predchádzať zdravotným problémom. A platí to všeobecne, je to nielen o našej chôdzi, pohybe či sedení pred počítačom. Správne zvolená zdravotná obuv  uľavuje unaveným chodidlám, podporuje správne držanie celého tela a prevenciu proti bolestiam.

 

Tags

Súvisiaci článok

Pridať nový komentár